Kv voltaj ölçmek istiyorum!

...Şimdiye kadar Onu kullanırken çarpılan duymadım & Görmedim. Eğer kişi onu kullanmayı bilmiyorsa işin erbabı değil demektir. Zira işin eğitimini almışsa onu mutlaka görmüştür, Eğitim almamışsa Orta & Yüksek gerilimden uzak durmalı, işi bilene bırakmalıdır.
Kendisi ve Çevresinin Güvenliğ Açısından..............

Ben Istanka kullanırken çarpılark ölen olduğunu bildiğim için belirttim bunu sn. Ertek68. Maalesef olay da dediğim gibi olmuş. Üzeri çok pis olan ıstankayı kullanırken kaza gerçekleşmiş.

Sn. mehmet muratoglu, dedikleriniz doğrudr. Tüm teknik elemanlar, teknolojinin son ürünlerini kullanmalıdır. Olmayanlara da gerekli yetkili kişiler tarafından temin edilmelidir. Hiçbir cana bedel biçilemez....

(5-6 gündür foruma giremiyordum cevabın geç olması bu yüzdendir.)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
şu an elimde birtane Mikrodalga fırın trafosu var 230v 50Hz 800w primerinin kaç kv yada kaç A oldugunu nasıl ögrene bilirim saten bunlardan birini buldum mu digeride bildiginiz gibi ortaya cıkıyor işte benim de ögranmek istedigimde bu ama çıkan sonucun tam deger olması gerekiyor şu şekildede olabilir bunu ölçtürebilecegim biyer varmı??yada en basit en nasıl ölçebilirim

şu an elimde birtane mikrodalga fırın trafosu var 230v 50Hz 800w primerinin kaç kv yada kaç A oldugunu nasıl ögrene bilirim saten bunlardan birini buldum mu digeride bildiginiz gibi ortaya cıkıyor işte benim de ögranmek istedigimde bu ama çıkan sonucun tam deger olması gerekiyor şu şekildede olabilir bunu ölçtürebilecegim biyer varmı??yada en basit en nasıl ölçebilirim

mikrodalgalarda kullanınılan trafolar 800-1000w civarında primerden geçen akım yaklaşık olarak 8-10 A arası olduğunu biliyorum daha da fazla olabilir sebebi ise magnetron yüksek frekanslarda ve yuksek akımda çalıştığı için anlıyıcanız amaç magnetronu çalıştırmak bunun içinde trafomuz da bayağı güçlü olacak tabi gücün de yanında şebekeden bayağı akımda çekecektir.haliyle

düzeltiyorum !...

şu an elimde birtane mikrodalga fırın trafosu var 230v 50Hz 800w seconderinin kaç kv yada kaç A oldugunu nasıl ögrene bilirim saten bunlardan birini buldum mu digeride bildiginiz gibi ortaya cıkıyor işte benim de ögranmek istedigimde bu ama çıkan sonucun tam deger olması gerekiyor şu şekildede olabilir bunu ölçtürebilecegim biyer varmı??yada en basit ben nasıl ölçebilirim?...

Seri bağlı kondansatörlerle gerilim düşümü sağlayıp en sondaki kondansatöre paralel izalosyon trafosu bağlayarak ölçebilirsin. Piyasada ki kapasitif tip voltaj trafolarının mantığı bu şekildedir.

trafoların seconderini seri baglarsam amperi aynı kalırmı ör 220v/12v 100w = 8.33A

7 x seri baglı 84v x 8.33A = 700w mıdır yoksa nasıldır delirecem ??????????????

sebebi yok takıldım cevaplıyacak arkadaşlardan ricam örnek vererek açıklama yaparlarsa çoooook sevinirim!...

aynı düşündüğün şekilde delirmene gerek yok

çok sagol hem benim istedigim sonuçta cevap verdigin için hemde ilgilendigin için az kalmıştı sıyırmaya çünki internette araştırdım bildigimi şaşırdım çoook teşekkürler

yüksek gerilim ölçü için akım ve gerilim trafoları kullanmak gerekir. diyelim ki 380.000V 'u olçmek istiyorsunuz gerilim trafosunu bağlarsınız 380//3:01/V3:0.1/3kV oranında yada akım trafosu içinde benzer sekilde sonra buradan almıs oldugunuz cıkıs gerilimini transdücer yardımıyla voltmetreye getirirsiniz olur biter.

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,054
Son üye
Kupra040822

Yeni konular

Geri