Kumanda Panosu Devresi

benim burada çizdiğim devre sadece ana hatları belirtmek ve mantığı nasıl kurmanız gerektiğini belirtmek için çizdiğim bir devredir.Uygulamada tabiiki sigorta termik vs kullanmanız gerekiyor.ben bunları bildiğinizi düşünüyordum ama yanılmışım.aslında bu tür devre taleplerinde devre çizimini verip vermemek anlamında da kafamda endişelerim oluşmaya başlamadı da değil hani

Ben size sorumun başında M.Y.O 2. sınıf öğrencisi olduğumu belirttim.Hocamız bize dersi adam akıllı anlartabilse zaten bu forumda bu soruyu sormazdım.Hocamız her devresinde bunları koymuş bende neden koyup koymadığınzı sordum.Düz lise çıkışlıyım ilk defa kontaktör termik röle vs.görüyorum.Sizin forumdaki yeni veya acemi üyelere biraz daha müsamaha göstermeniz gerekiyor.Sizin mesajlarınızı takip ettim yılmadan usanmadan devre talebinde bulunan üylere devreleri çizmişsiniz çok güzel bişey ama bana bu şekilde kafamda endişeler var deyince bende bunları yazmak zorunda kaldım.Neyse ben size yeniden teşkkür ederim...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
s.a.arkadaşlar kumanda panosu yapmam için bilgi verecekolan varsa şema istiyorum yıldız üçgen lütfen...

bu şekil işini görür sanırım ama semboller aklımda kaldığı kadarıyla. kumanda devresi çizmeyeli yıllar oldu :)

Forum istatistikleri

Konular
128,264
Kullanıcılar
450,086
Son üye
Lyewor_

Yeni konular

Geri