Kumanda Devreleri

ben 2 değil 1 tane devre çizdim ektsde problemsiz çalışıyor bende sana bir daha incele derim 2 değil tek devre şeması var

bende ekts programı yok paylasım sitesine koydugun winrar klasorunun içinde iki adet jpg fotograf dosyası var bunların ikiside yanlış nedenmi?
motor1 jpg dosyası: starta basıp elini starttan çektiğin anda m1 kontaktörüne baglı olan motor duracaktır cünkü mühürlemeyi yapamamışsın. orada kapalı kontak konmaz.
motor2 jpg dosyası: starta basmana gerek bile yok yr2 kontaktörünü koydugun yere bak önünde kendi kapalısı var starta basılana kadar o yr2 yüzlerce kez çekip bırakacaktır bozulana kadar çeker bırakır.
ben bu iki devre üzerinde mantık yürüttüm. senin bahsettiğin devre bunların içinden hangisi merak ediyorum.

Ekts değil jpg formatında...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    23.1 KB · Görüntüleme: 32
  • 2.jpg
    2.jpg
    23.3 KB · Görüntüleme: 21
bende ekts programı yok paylasım sitesine koydugun winrar klasorunun içinde iki adet jpg fotograf dosyası var bunların ikiside yanlış nedenmi?
motor1 jpg dosyası: starta basıp elini starttan çektiğin anda m1 kontaktörüne baglı olan motor duracaktır cünkü mühürlemeyi yapamamışsın. orada kapalı kontak konmaz.
motor2 jpg dosyası: starta basmana gerek bile yok yr2 kontaktörünü koydugun yere bak önünde kendi kapalısı var starta basılana kadar o yr2 yüzlerce kez çekip bırakacaktır bozulana kadar çeker bırakır.
ben bu iki devre üzerinde mantık yürüttüm. senin bahsettiğin devre bunların içinden hangisi merak ediyorum.

Ekts programı forumlarda defalarca verildi indirip dosyayı açıp çalıştığını rahatlıkla görebilirsin

bu arada m1 in mühürlemesi var yr2 nin de önünde kapalısı yok program similasyonda çalışırken kapanan ve açılan kontakları pempe olarak gösteriyor dediğim gibi ektsde açıp çalıştırmış olsaydın devreme yanlış demeden önce daha iyi olurdu ne olduğunu bile anlamadan yorum yazıyorsun orada pempe gözüken motorda çalışır durumdadır bilip bilmeden yorum yapmayalım

ben sadece indirdiğim dosya uzerinde yorum yaptım haklı olabilirsin ekts bende yok. gormediğim birseye yorum yapmam dogru olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri