Kontaktör seçimi

taless

Üye
Merhaba arkadaşlar.

su basmalarına karşı yer altındaki bir elektrik odasında önlem almak istiyorum.Su basma sensörü suyu algıladığı zaman shut of valfi kesecek ve elektriği kesecek.Elektriği kesme olayını şu şekilde düşündüm.sensör çıkışını 12 v dc röleye verdim.röleden de kontaktöre çıkış verdim.Kontaktörüde termik manyetik şaltere bağlayarak manyetik şalteri su basmalarında açtırmayı ve elektriği kesmeyi düşünüyorum.Fakat burada seçeceğim kontaktörün değerini nasıl belirlemeliyim?termik manyetik şalter 125 A değerinde.ve bu sistem sağlıklı çalışırmı?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadasım benim anlamadıgın neden kontaktor kullanıyosun termik manyetik salterlerin cogunun actırma bobini var bana kalırsa sensor kullanma derim burası icin en iyi secim sıvı seviye rolesidir fakat sen illa kontaktor kullanıcam diyosan simens serisi icin 3 tf 55 ve uzeri işini gorurdiyorum sen işin zorunu seciyorsun

Sayın Epesus ben GT 5501 su sensörü kullanayım dedim.Ama zaten sistemin nasıl yapılacağını net olarak bilmiyorum.Benim istediğim tam olarak şu.Elektrik odası ile mekanik odası aynı oda içinde tasarlanmış ve havuza ait su boruları patlayınca odadaki bütün panolar zarar görmüş.Bende yeni başladım işe.Çözüm bekliyorlar benden.Su borusuna takılmak üzere shut of valf düşündüm.odayı su bastığı zaman kullanacağım sensör hem shut of valfi hemde elektriği kessin istedim.Manyetik şalterin değeri 125 A.Elektrik bilgim pek yok oyüzden sağdan soldan araştırmalarla çözmeye çalışıyorum.Sıvı seviye rölesi kullanırsam hem shut of valfi hemde elektriği kesecek bağlantı şeması nasıl olacak bu konuda yardımcı olursan daha iyi anlayacağım.resim ekleyemiyordun sanırım eğer sorun olmazsa mesaj atabilirsin şemayı.hangi malzemeyi kullanıcam değerleri ne olacak ve bağlantısı nasıl olacak.Bu konuda yardımcı olursan beni büyük dertten kurtarırsın.Şimdiden teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri