Kontaktör A1 A2 ucu

2 start 2 stop var 1. motor çalışırken 2. motoruda 2. start butonuna basarak çalıştırmak istiyorum. 1 . motor çalışmadan 2. motorunda çalışmasını istemiyorum. bide a1 ve no neden köprü yapılıyor. teşekkürler :)

2 start 2 stop var 1. motor çalışırken 2. motoruda 2. start butonuna basarak çalıştırmak istiyorum. 1 . motor çalışmadan 2. motorunda çalışmasını istemiyorum. bide a1 ve no neden köprü yapılıyor. teşekkürler :)

merhaba üstteki devre no yu a1 baglantili yani muhurleme yapilmasi icin muhurlemenin amacı mesela bu usteki devrede A kontaktorunun starta bir defa basildiktan sonra A kontaktoru uzerndeki no normalde acik kontaktan enerjiyi gecirerek a1 ucuna geri veririz boylece starta basilinca elimizi cekince starttan komtaktor A no yazan yer kontak kapanır ve enerji kontaktoru kapali kontaktan tamamlayarak devamli calisir ta ki stop butonuna basanakadar siz

Ekli dosyayı görüntüle 18297

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kontaktörün A1 ve A2 uçları kontaktörün besleme uçlarıdır. Yani kontaktörü kumanda eden uçlardır. Kontaktörün A1 ucuna faz (R,L v.s) verilir. A2 ucuna ise nötr (N,Mp v.s) verilir. Acil stop durdurma butonu ise devrenin ilk giriş bölgesine bağlanır.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri