Kontaktör A1 A2 ucu

Merhaba. kontaktörün a1 ve a2 ucunun ne işe yaradığını bilmiyorum. nelerin bağlanacağını bilmiyorum. bi yerde okudum faz ve nötr diyorlar ama tan anlayamadım. a1 faz a2 nötr. bobin ucu normalde açık mı kapalımı. yani kontaktör birde acil stop butonu devreye nasıl bağlanır beni bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
onlara baktım fakat benim sorumun cevabını bulamadım. araştırdım bulamadım ve sizden yardım istedim.

Kontaktör elektromanyetik bir anahtardır bobin uçlarına A1 ve A2 uçlarına uygun bobin gerilimi uygulandığında ana ve yardımcı kontakları konum değiştirir normalde açık olan güç devresine ait ana kontakları kapar. Yardımcı kontaklardanda normalde açık olan kapar normalde kapalı olan açar. Acil stop butonu kumanda devresine seri bağlanır. Bunlarla ilgili site boool miktarda yazılı ve görsel bilgi mevcut !

a1 ve a2 uçlarına v otomattan gelen faz ve nötr bağlanıyo yani

Düzenlenmiş şekli diğer mesajda.

teşekkür ederim

Birşey değil ancak sana birazcık araştırmacı olmanı öneriyorum. Senin aracılığın ile yeni üyelere burdan mesaj verelim. "Lütfen soru sormadan konu açmadan önce sitede detaylı arama yapınız. Araştırma yapmadan tekrarlanan soru ve konular sitede gereksiz yer işgal etmektedir."

Saygıdeğer @ŞEF kulakları çınlasın. Bana çizmişti. Monofoze hidrafor bağlantısı. Belki sana bir fikir verir.

15783

15782

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri