kompazasyon

ben van il jandarmada teknisyenim ve bizim birliklerimizin hemen hemen hepsi endüktif ve reaktif tedaş tarafından düşürüldüğü için hep cezaya giriyoruz ve burada elektrikler çok düşük olduğu için 45 kva regülatör kullanıyoruz ve dengesiz olduğu için çok sıkıntı aşıyorum.bana hangi r.g.k.r. kullanırsam sağlıklı olur ve 3 fazlı r.g.k.r. nasıl bağlıcağımı sağlıklı şekilde bilmiyorum ama mono faze bağlaasını biliyorum.birliklerimizin ortalama gücü yaklaşık 35_40 kva bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sn.vanlıceyrancı,öncelik ile Allah yar ve yardımcınız olsun.Tense,Kael veya elektropan rölelerden birini tercih et.3 akım trafolunun 1 akım trafoludan çok farkı yok.3 tane akım trafosu kullanıp cihazın arkasındaki şemaya göre bağlıyorsun.30/5 cl 0,5 3 adet akım trafosu kullan.Kullandığın röle en az 12 kademeli olsun.Devredeki bütün kondansatörlerin monofaze olsun.Ben şöyle öneriyorum.3 adet 0,5 kvar,3 adet 1,5 kvar,3 adet 2,5 kvar ve 3 adet 5 kvar 3 fazlı tercihen tüp kondansatörü 2 kutbunu köprüleyerek mono faze olarak kullan.Sürekli tam yük çalışmıyorsunuzdur diye düşünüyorum.Ağırlıklı olarak tam yük oluyorsa çekilen akım çoğunluk ile 50 A. ler civarında geziyorsa,akım tr su 50/5 olur.0,5 kondansatörler iptal yerine 10 kvarlar olur.Allah'a emanet olun.

bence en saglıklısı abb mikro işlemci kullanın vede amperden yola çık ona göre rediktörü koyarsınız

karel rölenin 3 akım röleli trifaze ve mono faze çalışan rolenin gerekli baglantılarını yaptım tüm bagladıgım kondansatörler devreye giriyor ama düşük gösteriyor yani cos nüsü degişmiyor akım trafosun uçlarını degiştirdigimde kondansatörler devreye girmiyor ama yüksek gösteriyor yardımcı olursanız sevirim

Kompanzasyon beslemesi,akım trafosundan önce alınmış olabilir,ona bakabilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,320
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri