kompanzasyonla ilgili sorunu olanlara yardım

kubilay ben 50hp beygirlik 3 fazlı motora kaç kVAR kondansatör takmak gerekir bunun hesabı nasıl yapılır ilginiz için şimdiden teşekkürler

Ekli bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• motor kondansatörü.rar
    47.4 KB · Görüntüleme: 26
  • motor kondansatörü 1.rar
    6.9 KB · Görüntüleme: 20
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar alron alron dediniz,bütçesi ne kadar dedim,kimse cevap vermiyor,anlaşılan ilk kuruluşu pahalı bir malzeme ki cvp gelmiyor.

arkadaşlar alron alron dediniz,bütçesi ne kadar dedim,kimse cevap vermiyor,anlaşılan ilk kuruluşu pahalı bir malzeme ki cvp gelmiyor.

Firma ile temas ederek oradan istemeniz daha uygun olmazmı ?İhtiyacınız olan
güce göre fiyatlar değişmektedir.Öncelikle,kaç kvarlık bir üniteye ihtiyacınız ol-
duğunu tesbit ettikten sonra,firma sahibi sn.Tuğrul Sürücü beyle temas kurma-
nızda yarar var.Tahmin ettiğiniz kadar yüksek maliyetli ürünler değildir.

kondansatörler seri baglanmaz (yada ben öyle biliyorumdur) ne tip bir cihaza uyguluyacan ve merkezi otomatik kompanzasyonda neden böyle bir baglantıya ihtiyaç duyacan

abi baglandıgımızı düşün ne olur ve bana bunu formül e açıklarmısın

SLM. 2,2 kW MONOFAZE MOTORA MÜNFERİT KOMPANZASYON İÇİN KAÇ kVAr MONOFAZE KONDANSATÖR TAKMALIYIM.

1,5- yada 2 kavr ikiside olur bunlar işini görür

mert_13 herkeze kolay gelsin der.

Son düzenleme:
sayactan okuduğum değerler.......1.8.0=1270 1.8.1=589, 1.8.2=280,1.8.3 =399, 5.8.0= 336 bu değerler ne anlama geliyoo?
şimdi büyük bir su pompalama deposu gibi bir yerde kompanzasyon yapılmış daha önceden fakat reaktif cezası ödüyomuş bu yer.... ben bugün ilk defa baktım ve kompanzasyon hakkında teorik bilgim var sadece...
12 kademeli Entes rg3-12cs r.g.l kullanılmış ve sadece 2.ve 4. kademe ışıkları yanıyo sabit bir şekilde ....cosQ değeri 0.3 gösteriyo 1 e ayarlanmış..

sizce ne yapmalıyım sorun nerden kaynaklı olabilr....acil yardımlarınızı bekliyorm

benim bi sorum olucak,aklımda nerden kaldığını bilmiyorum ama,eğer işletmedeki cos fi=1 olursa motorlar çalışır mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,198
Son üye
emrahsahan4646

Yeni konular

Geri