Kompanzasyonda farklı tanım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
endüktif+direnç tipi yüke ait grafikte, eğrinin altında kalan alana reaktif güç demediniz mi? dediniz. Yani eğirinin altında kalan kısım sizin için Q. öyle değil mi? Öyle..

Eğer o alan Q ise, o alanla ilgili hangi matematiksel işlem(türev, integral, ortalama vs..) sonucunda, Q= V.I.sinfi'ye tekabül eder. ?

:cool: syn @YaşlıUzman sadece sen değil, bu forumda bu soruya kimse cevap veremez.

İddiamı düşük buldum ve artırıyorum. Türkiyede kimse cevap veremez.

Yoooo... oda az oldu dünyada kimse cevap veremez.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İddada bulunan sensin arkadaş sinwt zaman domenli formülünde anlık değerlerini gir eğrini çiz bu budurdur de.
Sen daha benim çok basit çok net anlaşılır açıklamama birşey söyleyemedin. :p

Son düzenleme:
İddada bulunan sensin

İddiada bulunan ben değilim sensin arkadaşım. Eğrinin altındaki kalan alan için reaktif güçtür diyorsun. Ben o eğrinin altında kalan alan reaktif güçtür demiyorum. Sen dediğine göre sen ispat edeceksin.

Q= V.I.sinfi olduğuna göre, o alanla ilgili hangi matematiksel işlem sonucunda bu ifadeye ulaşacağım.

Ben bunu çok net ve anlaşılır şekilde izah ettim.
Ama sende tık yok ! Çok biliyorsan aşağıda çocuğun bile anlayabileceği netlikteki izahatlerimi çürütürsün. :cool:

reaktiff.jpg

:D :cool: Forumda aşağıdaki izahati anlamayan bir elektrikçi var mı?

reaktiff.jpg

İddada bulunduğunu kabul ediyorsun :) Benim neredeyse bir stajerin kadar anlayacağı netlikteki açıklamam karşısında nerdeyse buz kestin :) ve iddalarını ispat edemiyorsun. Bu kadar eksik sana yeter arkadaş haydi sana iyi günler benim işim gücüm var.

İddada bulunduğunu kabul ediyorsun :)

Benim iddiam, senin iddia ettiğin şeyi (eğrinin altında kalan alana reaktif güç diyorsun) ispatlayamayacağındır. Sen değil kimse ispatlayamaz o alının reaktif güç olduğunu...

İspatlama mümkün olmayacağına göre ve hükmü kuran sen olduğuna göre, kurduğun hüküm yanlış ve yanlış biliyorsun. Dolayısıyla stajerini bana da gönder. Belki beyni genç olduğu için, ne demek istediğimi o anlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri