komşuma elektirik vermek istiyorum? sayaç ayrımı taktırmalı

süzme sayaç ile komşumun sadece ne kadar elektik harcadığını görebilirim kaç kwa kullandı vs öylemi ? o zaman isteediğim budur

Kıl, tüy, yün, tüm vergiler dahil faturanda 100kw/h tüketim için atıyorum 50tl bedel yazıyor komşun 50kw/h kullanmış ise 25tl'sini alacaksın. Doğru orantı kuracaksın.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
100kv/h bu hesaplamayı 1kv kaç para bilmiyorum nasıl hesaplanır araştırmasını yapmam lazım

önerebileceğiniz basit süzme sayaç modeli varmı beyler

100kv/h bu hesaplamayı 1kv kaç para bilmiyorum nasıl hesaplanır araştırmasını yapmam lazım

önerebileceğiniz basit süzme sayaç modeli varmı beyler

Neyin hesabını bilmiyorsun? evine fatura geliyor ya arkadaş :)

Verdiğin linkteki sayaç akım trafolu sayaç olmaz ! Direkt bağlantılı aktif sayaç alacaksın.

Arkadas bilmediginiz ise burnunuzu sokmayin derim.bir elektrikci bulun ve yapilmasi gereken seyi detayli bir sekilde anlatin.O size alinmasi gereken malzemeyi soyleycktr.komsunuz ne calistiracak ? komple daireyimi besliyecek?.bu is icin sizin evinizden komsunuzun evine cekilecek kablonun kesiti,sigorta degeri,elektirigin sayac cikisimdanmi sigorta cikisndnmi alinacagi vs bir suru bilinmesi gereken sey var.Kisacasi isi ehline birakin sakat is yapmayin.

Sn @zbyrblc haklı bu işi yapacak bilgiye ve ehliyete sahip değilsiniz riske girmeyin. Komşunuzun bağlayacağı yükleri , mesafeye göre kablo ve sigorta değerlerinin tespiti bağlantı noktası v.s. önemli. Hiç bulaşmayın !

Yangın çıkaracaksın yanan da komşununki değil senin ev!

Daha pratik ve daha az yer kaplayan w otomat tipi aktif enerji ölçen cihazlar tercih edilebilir.
http://www.entes.com.tr/enerji_olcer_ud.asp?livecatID=2&livecataltID=18&urunID=15

Abonelik açılana kadar geçici olarak düşünülüyorsa kurumdan yana problem çıkmaz. Sürekli uygulanması düşünülmemeli !
sn @YaşlıUzman ustam
Yukarıda link verdiğiniz aktif enerji ölçer cihazın trifaze olan modeli varmıdır?
Birde kaç ampere kadar dayanabilir bu alet?
Demerajda 60 amper gören bir asenkron motorun aylık olarak tükettiği aktif gücü
hesaplamak istiyorum.Süzme sayaç alacaktım fakat sizin tavsiye ettiğiniz ürün kafama takıldı.
pano içinde yer problemim olduğu için benim işime yarayacak türden bir alet.

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,335
Son üye
Sc5256
Geri