Koltuk Hareket Kontrol

Daha yeni 6 servolu böyle bir iş yaptım.
Evlerde kullanabilecekler sistemler 3 servolu olabilir. Fakat bu ssitemleri evlerde kullanmak şimdilik zor. Çünkü izleyeceğinişz fil oynayacağınız oyunun sisteme tanıntılmış olması lazım. İSteyen olursda daha detaylı bilgi verebilirim.

İlkotek Otomasyon

Dostum selam verdiğinlinke gözattım istenilen hersey sende mevcut filmleri bilmem ama oyunlar için bir program var awsim diye bununla oyunun profilini olusturup yapacağımız simülatorü kontrol edebiliriz bu programla haberleşecek olan sürücü sanırım sorunu ortadan kaldırır.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hala ılgılenıyormusun bılmıyorum lakın bız 5D sınema sıstemı yaptık ve yapıyoruz. Otomasyon kısmı tahmın ettıgın kadar basıt degıl ve saglam bır butce ıstıyor. Hobı olarak yapılacak bır ış degıl kanımca tabıı maddı durumunu bılemedıgım ıcın cok da yorum yapmak ıstemem.

Hala ılgılenıyormusun bılmıyorum lakın bız 5D sınema sıstemı yaptık ve yapıyoruz. Otomasyon kısmı tahmın ettıgın kadar basıt degıl ve saglam bır butce ıstıyor. Hobı olarak yapılacak bır ış degıl kanımca tabıı maddı durumunu bılemedıgım ıcın cok da yorum yapmak ıstemem.

İlgileniyorum ama acelem yok yavaş yavaş yapıyorum ama benim yapacağım sistem çokta büyük bir bütçe istemiyor ben kontrol kartlarınıda kendim yapıyorum 400$ maledilebiliyor bu sistem profösyonel sistemlerde gördum 60 000 tl mal edilmiş hatta yapımında
küçük emeğimde var yurt dışından ithal ettiğimizde fiyat 150000$ sizide kutlarım dışarıya bağımlı kalmadan böylebir sistem yaptığınız için.

guzel acıklamalar mevcut

merhaba konu ilgimi çekti ne durumdasınız bitirebildiniz mi?

Güzel bir konu 3 yıl önce bu simülatörlerle ilgili araştırma yapmıştım. Eğer evde kullanacaksan 3 eksenli yap Bunu zaten türkiyede yapan bi firma var bende videosuda var. Alışveriş merkezlerindeki sistemlerin çoğu ezberletme ile yapılıyor Hareketler önceden ezberletiliyor. Ezberletme ile yapacağım diyorsan bir PC ve 3 adet pulse çıkışı olan bir plc ile çok ucuza ve gayet güzel bi sisteme sahip olabilirsin. ve servolarla yapman daha makul çünkü evde hidrolik sesi istemeyiz :) Ezberleticiyi Nasıl yapabiliriz diyor isen özelden bilgilerini gönder videosunu mail atayım çok basit bişey. Yada bana öyle geliyor :D

Güzel bir konu 3 yıl önce bu simülatörlerle ilgili araştırma yapmıştım. Eğer evde kullanacaksan 3 eksenli yap Bunu zaten türkiyede yapan bi firma var bende videosuda var. Alışveriş merkezlerindeki sistemlerin çoğu ezberletme ile yapılıyor Hareketler önceden ezberletiliyor. Ezberletme ile yapacağım diyorsan bir PC ve 3 adet pulse çıkışı olan bir plc ile çok ucuza ve gayet güzel bi sisteme sahip olabilirsin. ve servolarla yapman daha makul çünkü evde hidrolik sesi istemeyiz :) Ezberleticiyi Nasıl yapabiliriz diyor isen özelden bilgilerini gönder videosunu mail atayım çok basit bişey. Yada bana öyle geliyor :D

Merhaba elimde 2 tane servo ve plc var daha önce 2 dof 5D sinema sisteminde kullanılan parçalar. Sadece 3 film yüklü durumda. Bana yazılım konusunda yardımcı olabilecek bir arkadaş arıyorum. Daha fazla film yükleme yapabileceğim film hareketlerinin uyarlamasını yapabileceğim bir plc yazılım. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

3 eksenli kontrol maliyeti konusunda daha detaylı bilgi varmıdır ?

bahsettiğiniz sistemde hareketi servo motorlarmı sağlıyor ?

İlgileniyorum ama acelem yok yavaş yavaş yapıyorum ama benim yapacağım sistem çokta büyük bir bütçe istemiyor ben kontrol kartlarınıda kendim yapıyorum 400$ maledilebiliyor bu sistem profösyonel sistemlerde gördum 60 000 tl mal edilmiş hatta yapımında
küçük emeğimde var yurt dışından ithal ettiğimizde fiyat 150000$ sizide kutlarım dışarıya bağımlı kalmadan böylebir sistem yaptığınız için.

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri