Klima Üçlü priz

Bir gün mutfaga girdim mis gibi kek kokusu karanlikti kapidan gecerken karanlikta kuçük bir ışık farkettim. o arada ısigi açtm . firinli aygazin çogaltici prizinde. tekrar kapadim isigi Dikkatle inceledigimde grup prizin icindeki maşadan biri kızarmiş plastik erimemş halde belli oluyordu. Sonra hemen cikardim merakla açtim icini o kısım siyahlaşmsti ya farketmeseydim diye soruyorum kendime.
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bir gün mutfaga girdim mis gibi kek kokusu karanlikti kapidan gecerken karanlikta kuçük bir ışık farkettim. o arada ısigi açtm . firinli aygazin çogaltici prizinde. tekrar kapadim isigi Dikkatle inceledigimde grup prizin icindeki maşadan biri kızarmiş plastik erimemş halde belli oluyordu. Sonra hemen cikardim merakla açtim icini o kısım siyahlaşmsti ya farketmeseydim diye soruyorum kendime.

Büyük geçmiş olsun.. gözümde rahat rahat canlandırabiliyorum.. ataş ile kısadevre testi yaptığımda aynı durum oldu bende de.. lamba gibi ışık çıktı içinden..

plastik yanmadığına göre yanmaz malzemeden yapılmış sanırım..

Merhaba,

Geçen hafta salona Alarko carrier xpower gold 12000btu klima taktırdık. Soğutmada sarfiyatı 0.26 ile 1.33kW arası diyor.

Elektrik bağlatısı için ise 10 metre 2.5 luk kablo kullandık ve kablonun ucunu topraklı fişe bağladık. Kablo üzerine siemens B16 sigorta yerleştirdik.

Salonda priz sıkıntısı olduğu için fişi viko yonca üçlü prize taktık. Yoncanın diğer gözlerinde LCD (120W) ile uydu alıcısı takılı. Viko üçlü yoncada 16A ve 3500W sınırları yazıyor.

Salonun prizlere giden sigortası ise siemens B20.

Şuan bi sorun gözükmese de bağlantının bu şekilde olması problem oluşturabilir mi?

Teşekkürler...
arkadaşım merhaba
klimalarda t fişli veya golyat prizli bağlantıları doğru bulmuyorum.prizin buatı açıkta ise buatına bağlayabilirsin , geçmeli kasa kullanarak 2. priz çıkartabilirsin veya prizin arkasında ki klemenslere paralel bağlayabilirsin.birde klimalarda B tipi otomat yerine C tipi otomat kullanmalısın.
kolay gelsin

Büyük geçmiş olsun.. gözümde rahat rahat canlandırabiliyorum.. ataş ile kısadevre testi yaptığımda aynı durum oldu bende de.. lamba gibi ışık çıktı içinden..

plastik yanmadığına göre yanmaz malzemeden yapılmış sanırım..
Sagolun

Priz adi bi markaydi adini bile hatirlamiyorum. sert plastik veya maşayla plastik arasindaki mesafeden olabilir . Çok dikkat etmek lazim boyle şeylere .

Sagolun

Priz adi bi markaydi adini bile hatirlamiyorum. sert plastik veya maşayla plastik arasindaki mesafeden olabilir . Çok dikkat etmek lazim boyle şeylere .

büyük geçmiş olsun dediğiniz gibi dikkat etmek lazım...

arkadaşım o kadar hesap yapma sigorta panosundan klimaya direk hat çek en garantisi o ayrı bir hattı olur

Forum istatistikleri

Konular
128,448
Kullanıcılar
450,388
Son üye
ozkanhatira

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri