Kaynak Makinası Arızası

kaleli-71

Üye
elimizde 1 adet stel max dp 201 c kaynak makinası var ama calışmıyor
cc diye alarm veriyor resetleme gibi bir işlem soz konusumu kullanma klavuzuda yok yardımlarınız için şimdiden tşk ler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
selam arkadaşım,kaynak makinalarında koruyucu limit termik vardır çok küçük yapısı vardır o atabilir resetlemeniz lazım aşırı ısınmadan kaynaklanıp limiti attırıyordur

cc diye alarm veriyor
bizim inverterli kaynak makinasıda aşırı ısınca alarm ledi yanıyor ve biraz bekletip soğuyunca normale dönüyor sizin makinanın termiğinde sorun olabilir

evet sorun termikte lehim catlağı varmış sorunu giderdik yardımınız için teşekkürler kusura bakmayın fırsat olmadı cevap vermeye

arkadaşlar bendeki inverter kaynakda sorun çıkarıyor roledendir diye şüphelendim roleyi siparişle getittirdim gene eski sorun devam ediyor iki 3 defa kaynak pensesini metala dokunduğum zaman otomatik hemen kapatıyor bekliyosun kendiliğinden geri açıyor normalda aşırı güce bindiği zamn atması lazım bilgisi olan varmı şimdiden tşk

Benim makinada yüksek biryerden düştü tamamen sustu, fiziksel olarak bir sorun görünmüyor, sigorta v.s de sağlam.Hangi bölümlerde arıza aramalıyım.

Kartı iyi kontrol etmeniz lazım gözle zor görülen çatlak vardır arkadaşın dediği gibi.

kaynak makinasının bi adet buyuk tr vardır bobin yanı bu tr bobini iyice sıkıca beslemeye calısın ki bu bobin devre girdigin de yani kaynak yapmaya calışırken gevşek oldugu için devre dişi bırakır akımı tasıyamaz hale gelir . gevşeklık sorun cıkarıyo bunu ben bikere yapmıştım başıma geldi sorun kalmadı iyi izole ederek bassit bişekilde sıkıştırın bobini yeterli bunu herkese sölemem hii

değerli arkadaşlar

express weld inverter 161 ultra ve Fimer
FIMER X 174 Inverter 160 Amper Çanta Kaynak Makinası .... bunlar 1 hafta sürmedi arızlandı ... enerji kablosu ve şalter sağlam

arızanın ne olduğunu ancak tahmin edebileceğinizi biliyorum ama bu konuda yardım edersen sevinirim ne yapmalıyım ....

şimdiden çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri