Kaynak Makinası Arızası

kolay gelsin bizde invertör 200A kaynak makinası var darbe sonucu makina sustu içini açtım gözle görülür bir arzası yok ama kaynak makinası çalışıyor ama kaynak yapmıyor. çalışır gibi yapıp yine susuyor problemi çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kaynak makınası ıle sorunu olan arkadaslar sorunlarınız halen devam edıyorsa yardımcı ola bılırım

slm arkadaşlar bende bir proter 205 kaynak makinası var 220 v herşey naormal gözüküyor ama kaynak yapmıyor ışık yanmıyor ama görünürde bişey yok şimdiden tşk

kaynak makınası ıle sorunu olan arkadaslar sorunlarınız halen devam edıyorsa yardımcı ola bılırım

slm arkadaşım bende proter 205.220v kaynak makinası var görünürde bişey yok ama kaynak yapmıyor fan felen calışıyor ışın yanmıyor ama şimdiden tşk

Basit olacak ama kaynak makinesine 220 v geliyor mu? Yani besleme kablosunu kontrol ettiniz mi?

03022014001.jpgFİMER T 207 kaynak makinası arka fanı çalışıyor 2. fanı ve fiş göstergeli yeşik ışık bir er saniye arayla çalışıp çalışıp duruyor kaynak makinasını açtığım da rolenin açıp kapattığını gördüm sorun rolemi yoksa başka biryerindenmi yardımcı olursanız sevinirim.. şuan şantiye ortamındayım şehir dışında olmanın çaresizliği var acil yardım... rolenin üzerindeki beyaz prça ısınıyor sorunla alakalımı bilmiyorum..

Son düzenleme:
hala günceldir..

Beyaz parça taş direnç, ısınması voltaj geçtiğini gösterir daha fazla resim ve kaliteli olması lazım bir de ölçü aletiniz olmalı yer yer ölçümler yapmalı ve buraya aktarmalısınız. Tabi bunları yapmak için de giriş veya temel elektronik bilgisinden fazlası gerek.

merhaba arkadaşlar inverter 251 ultra markalı bir kaynak makinası var elimde,makine yı çalıştırdığımızda kaynak akımı ayar düğmesinden akım ayarını yapamıyoruz sorun nerdedir acaba ilginiz için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri