Kasap dolabı! !

ermanersan

Üye
Herkeze kolay gelsin sizlere bişe danisip fikir almak istedim 3 evaparatorlu kasap dolabı var dolap normal sogutmasini yapio fakat 1 hafta çalıştıktan sonra evaparatorlu yüzeyinin alt kısımlarında buzlanma baslio aşırı derece buz oluo temostattan supelendim ama ondan değil dolap toplama bi dolap herhangi bir markası yok 404 gaz buna nasıl bi çözüm yapabilirim fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim

defrost zamanlarini ayarlayabiliyorsaniz sureleri biraz uzatin..kapi contalarini kontrol edin.iceriye sicak hava girmemeli..drenaj hortumu tikali olmamali vs..eski isyerimde frigolar vardi.otomasyondan ayar yapabiliyordum defrost zamanlarini.sizde nasildir bilemiyorum tabi.

Kapı contolarini kontrol ettim her hangi bir hava girişi yok sağlam evapin üstünde 1 ad fan war Fanın altında Termostat bulbu duruo bana o etki eder gibime geldi ama bakalım daha çözüme ulasamadik

Bu dolap + ( artı ) sıcaklık kullanılan mı - sıcaklık mı çalışma sıcaklığı nedir ? Eğer eksi sıcaklık ise defrost fonksiyonuna bakmalısınız. Eğer artı sıcaklık ise donma olmamalı. Donmanın olmasının bir kaç nedeni vardır.

1- Gaz eksik.
2- İç fan sirkülasyonu zayıf. Hava döngüsü az olduğu için likit birikiyor. Bu nedenle buzluyor.
3- Sistemde yağ var yada sisteme yağ sürüklüyor.

Bunların kontrol edilmesi gerekli. Kolay gelsin.

Bu dolap + ( artı ) sıcaklık kullanılan mı - sıcaklık mı çalışma sıcaklığı nedir ? Eğer eksi sıcaklık ise defrost fonksiyonuna bakmalısınız. Eğer artı sıcaklık ise donma olmamalı. Donmanın olmasının bir kaç nedeni vardır.

1- Gaz eksik.
2- İç fan sirkülasyonu zayıf. Hava döngüsü az olduğu için likit birikiyor. Bu nedenle buzluyor.
3- Sistemde yağ var yada sisteme yağ sürüklüyor.

Bunların kontrol edilmesi gerekli. Kolay gelsin.

Fikirler için tsk ederim zaman ayirdiniz dediğim gbi dolap toplama bu dolap ve defrost yapmio Düm düz sogutuo:) ama fanlar küçük 2 tane karşılıklı fan war dediğin gbi hava için yeterli deil bu fanlar büyük takicam ve ısıtıcı koycam içine başka türlü bu iş olmaz aynı zamanda eksi 2 ve 4 arasında olmasi lazımmış

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Geri