Kapasitifte sigorta amper sorunu

metehan

Üye
iyi çalışmalar arkadaşlar
benim bir sorunum var power led sürücülerine sigorta amperi yeterli gelmiyor
normalde 3-4 amp çeken linyede 20 amper c tipi sigorta kalkışta akımı anında kesiyor
kalkışta elimle tutuyorum devamında herhangi bir problem yok normal
çalışıyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sigortalar sıemens 6ka
merlingern de denedim ada aynı

normalde 3-4 amp çeken linyede 20 amper c tipi sigorta kalkışta akımı anında kesiyor
çalışıyor

Yükü kademeli olarak devreye almak veya D tipi sigorta kullanmak dışında bir seçeneğiniz yok. (Dikkat ettiyseniz SMPS tip laptop adaptörleri prize takıldığında kuvvetli bir akım geçer, prize kontaklar biraz gevşek temas edecek şekilde yavaşça takarsanız farkedersiniz.) Sizdeki sorunda bunun büyüğü.

Saygılarımla...

çalışıyor

Merhaba.Power ledleri direk olarak mı (Arada direnç kullanmadan direk olarak bir güç kaynağından,sabit akım ve sabit voltaj kontrollü doğrultulduktan sonra) veya orijinal power led sürücü devresiyle mi yoksa kendi seçiminiz olan bir smps devreli güç kaynağıyla mı çalıştırıyorsunuz.Dirençsiz power led kullanımında arada kompansatör görevini görecek olan (Direnç gibi) eleman olmadığından C tipi sigorta,ilk çalışmada bunu kısa devre olarak da algılamış olabilir,power ledler tam yanmadan ve ısınmadan da evvel.İkinci bir olasılık sigortanız da bozulmuş olabilir.20 amperden düşük diğer yükleri (Ampül,rezistanslı bir ısıtıcı devre,vb.) çalıştırırken sigortanızın atmadığını görebildiniz mi? Denemediyseniz bence diğer yüklerle sigorta sınırını çok da aşmadan,sigortayı attırmadığını direk olarak görebilmenizde yarar vardır (Sigortanın sağlamlığı konusunda) diye de düşünüyorum.Kolay gelsin.

ilginiz için teşekkür ederim değerli arkadaşlar
ben pratikten yetişen bir elektrikçiyim bu işe kadar ben böyle bir problemle hiç karşılaşmadım teknik bilgim
çok fazla yok. ama normalde 6 amp çeken led armatür grubuna sıemens 25 amp 6ka C tipi otomatlar (12 adet) yetmiyor ve kalkışta atıyor sigortalarda bir problem olabilir diye merlingern ile değiştirdim ama oda tutmadı led dürücülerin içinde kapasitör var
biliyorum kalkışta sorun olabileceği için işin başında panoyu yaparken hep C tipi kullandım
bugün linye başlarına birer adet trafo taktım (şönt reaktör görevi görebilir umuduyla) reaktif kapasitifi dengeler ve kalkışta sorun olmaz ama yinede pek bir işe yaramadı D tipi sigorta sıemenste bulamadım en sonunda istemeye istemeye sıemens 32amp 3ka otomat taktım su an normal çalışıyor ama içim rahat değil değerli meslektaşlarım beni aydınlatırlarsa sevinirim
şimdiden herkese teşekkür ederim.

ilginiz için teşekkür ederim değerli arkadaşlar
ben pratikten yetişen bir elektrikçiyim bu işe kadar ben böyle bir problemle hiç karşılaşmadım teknik bilgim
çok fazla yok. ama normalde 6 amp çeken led armatür grubuna sıemens 25 amp 6ka C tipi otomatlar (12 adet) yetmiyor ve kalkışta atıyor sigortalarda bir problem olabilir diye merlingern ile değiştirdim ama oda tutmadı led dürücülerin içinde kapasitör var
biliyorum kalkışta sorun olabileceği için işin başında panoyu yaparken hep C tipi kullandım
bugün linye başlarına birer adet trafo taktım (şönt reaktör görevi görebilir umuduyla) reaktif kapasitifi dengeler ve kalkışta sorun olmaz ama yinede pek bir işe yaramadı D tipi sigorta sıemenste bulamadım en sonunda istemeye istemeye sıemens 32amp 3ka otomat taktım su an normal çalışıyor ama içim rahat değil değerli meslektaşlarım beni aydınlatırlarsa sevinirim
şimdiden herkese teşekkür ederim.

D tipi zor bulunur, aramanız lazım. Siz mümkün olduğunca yükü bölüp kademeli olarak devreye almaya bakın.

Şönt reaktör

Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Tapatalk

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri