kapasitif problemi

kompanze ' Alıntı:
teknisyen74 kardeşim, bilmemek ayıp değildir ama biliyormuş gibi yapmak düşünülesi bir durumdur.tasarruflu ampüllerin kapasitif basmadığını iddia etmek (kasıtlı değilse) bu işi bilmemek anlamına gelir.şunuda hatırlatmış olayım UPS lerde kapasitif basar.size bunları yazarken masa başı değil saha elemanı olduğumuda hatırlatırım. genç arkadaşı tanımam ama saha elemanı olduğunu anlayabiliyorum. unutma herkes hata yapabilir, hatadan dönmek ise insanı yüceltir.selametle...
aslanim geç bu ayakları baskalarinin da avukatlıgını yapma sen anladın ..
sen byle yaparsın bende farklı yoldan giderim işte bu kadar....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
güzel kardeşim seni edepli olmaya davet ediyorum.şayet bu mümkün olmayacaksa...! ALLAH A havale ediyorum

teknisyen74 ' Alıntı:
aslanim geç bu ayakları baskalarinin da avukatlıgını yapma sen anladın ..
sen byle yaparsın bende farklı yoldan giderim işte bu kadar....

teknisyen74

Lütfen kırmadan kırıcı olmadan yorumlarınızı belirtin, gerginlik yaratmayınız.

Tasarruflu ampüllerin kapasitif bir yük olduğuna bende katılıyorum. Teknisyen 74 balastlı florasandan bahsediyor sanırım onlar endüktif yük oluşturuyor. Suha arkdaşım birde eklemek istediğim binada exit lambaları var ise linyenin exit lara ait olup olmadığını kontrol etmendir onların içinde akü olduğundan belki kapasitif yaratıyor olabilir.

Diğer bölümde belirtmeye çalışmıştım,zannederim gözden kaçmış.Tasarruflu ampullerde kullanılan
elektronik balastlar 0,96 endüktif ile 0,95 kapasitif arasında harhangibir değerde olabiliyor.Balast,ka-
pasitif karakteristikli ise,yükün kapasitif karakteristikli olması kaçınılmazdır.Devreye bir analizör bağla-
yarak,ne yapılması gerektiğine öyle karar vermek en uygunudur bence.

merhaba arkadaşlar bir tesis var reaktif %14- kapasitif %85 acil yardımmmmm

Fenerli arkadaş daha detay verirsen iyi olur ben bişey anlamadım sorun sanki kompanzasyon kaynaklı ama dediğim gibi deyat lazım

Devrede fazla bağlı kondansatör gözüküyor.Aşırı kompanzasyon,UPS vs. gibi sistemlerden de kaynakla-
nabilir.Tesisinizi tam olarak tanıtmanız gerekiyor.Fenerli arkadaşım,bize tesisiniz hakkında detaylı bilgi verebilir iseniz,yardımcı olabileceğimizi zannediyorum.

geçen bir tesiste kapasitif problemi ile karşılaştık tasarruflu ampüller yüzünden, bizde panomuza reaktör bağladık çeşitli yüklerde tense rgt-12 nin bir özelliği var çok işimize yaradı

normal kademelere reaktörleri bağlıyorsunuz istediğiniz kademeye bağlayıp kondansatör ölçümü yaptırıyorsunuz kademedeki yükü end. yük olarak hesaplayıp sistem kapasitife girince gerektiği reaktörü devreye sokuyor bu şekilde problemi çözdük kısaca 6 kademe reaktör 6 kademede kondasatör bağladık hangi faz kapasitife yönelik ise gerekli değerdeki reaktörü devreye sokuyor. tavsiye ederim bu şekilde bir probleminiz var ise işe yarayabilir.

sayın syg_2008_komp ilgine teşekkür ederim, role ile problemini çözdüğüne sevindim

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri