kapasitif ceza yardım!!!

akım trafosu bildiğimiz P=1,73*V*I*cosfi den akım hesaplanıyor çıkan sonucun bir üst değeri akım trafosu olarak alınıyor.Örneğin 45A çıktı 50/5 akım trafosu kullanılıyor.Fazlardan kapasitife girmek olayı ise fazlarda herhangi bir dengesizlik varsa yani yükü az olan fazdan kapasitife girilir eğerki 3 fazlı kondansatör bağlıysa.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sn genç arkadaş sn elektronik67 bilgilendirmeleriniz çok teşekkür ederim.Oldukça aydınlatıcı oldu.İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
kapasitif cezaya giriyoruz ne yapmam gerekiyor bana acil bilgi verirmisiniz..

FATURA KAPASİTİF 183.57 YAZIYOR BU CEZAMI BİLMİYORUM DA KAPASİTİF TARAFINDA BU YAZIYOR FATURANIN AKTİF TARAFINDA DA 93.05 YAZIYOR ENDÜKTİF TARAFI SIFIR FATURA 360 TL GELMİŞ NE YAPMAM GEREKİYOR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

aktif: 35.339 - 34.907
endüktif : 13.184 - 13.115
kapasitif: 25.739. - 24.347

sayaçta birde Eri :13186.770
Krc: 25741.138
p: 5.376 yazıyor

19.500 sözlesme gücü yazıyor

RÖLE RQ-15 reaktif röle eski bişey 3 tanede kondansatör takılı

Kapasitifiniz oldukça yüksek, kontaktörleriniz yapışmış olmalı, rölenin enerjisini kesip pensampermetre ile kondansatör kablolarında akım varmı bakın, varsa kontaktörler yapışıktır..

benim başıma aynı sorun gelmişti.inceledim baktım devrede hiç kondansatör yok yinde ceza geliyor sebebi ise gece birçok lamba yüklerinin kapasitif olması.ve bazı reaktif rolelerinde ototmatik olarak hiç bir degere baglı kalmaksızın ilk kademeyi devreye alıyor olmasıdır.diger açıdan arkadaşlarımız dogru analizler yapıyorlar fakat bu durumda ben olsam bu tür mesele çıkaran iş yerlerine iyi bir usta çagırır analiz yaptırırdım.bu kompanzasyonlar unutulmamalıki sadece indüktif yüklerin telafisinde kullanılır.iş kapasitif yüklere gelince bunun da telafisi başkadır. bu defada indüktif bir yükün devreye alınıp sistemi dengeleyecek proje tasarlanmalıdır ki,piyasada bu sistemler ayrıca satılmaktadır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,483
Kullanıcılar
450,454
Son üye
aliiis

Yeni konular

Geri