KAPALI YÜZME HAVUZU NEMİ NASIL ALINIR

verdiğiniz bilgilerde havuzunuzda yüksek nem oranından daha önemli iki konu var ki bu konulara dikkatinizi çekmek isterim.
1-havuz aydınlatmasında kullandığınız 25 adet floresan armatürlerini ve aydınlatma düğmelerini expruf armatür ve anahtarları ile değiştirmeniz..

2-tavan ve duvarlar su içerisinde diyorsunuz tavan ve duvarlardaki su damlacıklarının özellikle legionella virüsünün yaşam ve üremeye müsait olduğuna dikkatinizi çekmek isterim.

havuz su sıcaklığınızı 26°C havuz dışı ortam sıcaklığını 27-28 °C olarak kabul edecek olursak:
4-6 °C evaparasyon sıcaklığında 55 °C kondanzasyon sıcaklığında tasarlanmış ve soğutma kapasitesi 200 Kw/h
ısıtma kapasitesi 230 Kw/h nem santraline ilaveten 70-100 Kw/h sıcak su bataryalı paket nem santraline ihtiyacınız var .

bu hesaplama verdiğiniz bilgiler doğrultusunda bakış açınıza ışık tutmak amacı ile size yardımcı olacağını umarım
konunun uzmanı ve referans verebilecek yerli üretici firmalara havuzunuzu gösterin
mahalde yapılacak detaylı inceleme sonucu yukarıdaki kapasite hesabı aşağı veya yukarı oranlarda değişiklik gösterebilir

net olarak şunu kesin söyleyebilirim :
-sizin talebinize klima kesin çözüm olmaz çünkü klima ortamı soğutur ortam havuz suyundan soğuk olduğu için havuzdan çıkan üşür :( bir daha gelmez :(

-aspiratör vantilatör mantığı ile % 100 taze hava kesin çözüm olmaz çünkü
dış ortam havası soğuk olduğunda klimada olduğu gibi havuzdan çıkan üşür :(
ayrıca havuz suyu ortam sıcaklığından fazla olduğundan buharlaşma hızlanır su kaybınız artar tavan ve duvarlar ise mevcut halinden daha beter bir yoğuşmaya maruz kalır ve o bina içten içe çürür :(
uzun lafın kısası konunun uzmanı firmaları araştırın ve havuzunuz şartlarına uygun bir nem alma cihazı imal ettirin
yardımcı olabildiğim umudu ile...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Yazdıklarınız teknik bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum
Son olarak
Bu yazdığınız ozelliklerdeki nem alma santralinin tahminen bize maliyeti nekadar olur ?
Saygılar

kesin veya yaklaşık maliyet söylenemez
maliyet imalatçı firmanın tasarımı cihazın teknik özelliklerine göre belirlenir
15,000€-20,000€ nun altında alamazsınız diye tahmin ediyorum

normal nem grupları havayı bir taraftan ısıtırken +2 dereceden geçirerek nemi alır basit anlattım
buda ortamı ısıtmaktadır
biz[stabil] sabit sıcaklıkta nem alan sistem yaptık 20 ile 30 derece arasında sabitlenebiliyor
tabi bu sistem biraz pahalı
bu tip bir sistem olabilir

büyük ihtimalle havalandırma sürekli çalışmamaktadır eğer çalışıyor ise havalandırma hattına sistem tasarlanabilir geçen havanın nemini alır

normal nem grupları havayı bir taraftan ısıtırken +2 dereceden geçirerek nemi alır basit anlattım
buda ortamı ısıtmaktadır
biz[stabil] sabit sıcaklıkta nem alan sistem yaptık 20 ile 30 derece arasında sabitlenebiliyor
tabi bu sistem biraz pahalı
bu tip bir sistem olabilir

büyük ihtimalle havalandırma sürekli çalışmamaktadır eğer çalışıyor ise havalandırma hattına sistem tasarlanabilir geçen havanın nemini alır
20-30 derece derken anlamadım biraz daha detay verirmisiniz

Mini buzdolabi buyuklugunde nem alici cihazlar var. Basit yapili. Cok pahali oldugunu zannetmiyorum. Hava girisi ve cikisi ve de su cikisi var. Mouters olmasi gerek.

o cihazlar ortamı ısıtıyor 40 45 dereceler civarına çıkarıyor
ikincisi tek cihaz hiç ber işe yaramaz diye düşünüyorum mahal çok büyük çünki
biz denemek için aldık fakat işimizi görmedi
kapasite mantıgı saatte 3 litre 5 litre su alır şeklinde tasarlanmış
bizdeki saatte 4 litre gibi bir kapasitesi var hala duruyor isterseniz satarız
büyüklüğüde mini buzdolabı gibi tekerli seyyar su deposu kendi üzerinde
3000 tl

Firmanin dedigi isitici yokmus. Yeni teknoloji, Merkezkacla suyu ayırdığını soyledi. Acikcasi iyice incemedim.ama fan var salinim yapan bir parca daha var filtre olabilir Sogutma tunellerinde kullaniyoruz.

Firmanin dedigi isitici yokmus. Yeni teknoloji, Merkezkacla suyu ayırdığını soyledi. Acikcasi iyice incemedim.ama fan var salinim yapan bir parca daha var filtre olabilir Sogutma tunellerinde kullaniyoruz.

ısıtıcı derken sistem tasarımı nedeniyle ortamı ısıtıyor yoksa ısıtıcı olmaz
sistem nem almak için ısı üretmek zorunda
nem için merkez kaç ne demek hayatımda ilk defa duydum
bence deneyin işinizi görürse alacagınızı belirten bir sözleşme yapın derim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi