Kapı Otomatiği Problemi

mycwtaz

Üye
Öncelikle yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler...
Sistem: AUDİO AS202
Zil Trafosu : Volkan 15V ve 15Watt

5 Katlı ve 17 daireli binada üst katlardan kapı otomatiğini açma problemimiz var...
Yüksek katlardan kapı otomatiğine bastımızda çok az bir şekilde aşağıda kapı otomatiğinde cızırtı oluyor ancak kapı açılmıyor...
Konu ile ilgili olarak yaptığım araştırmalarda kapı otomatiğine gelen akımın yetersiz olması gibi bir açıklamalar yapılmış...
Bende bu linkte ki Röle Devresi ile sorunu çözmek için devreyi yaptırdım ANCAK aşağı inip baktığımda zil trafosundan kapı otomatiğine giden herhangi bir kablo bulamadığım için müdahale edemedim...
Gözlemlediğim kadarıyla yukarıdaki diafondan gelen gri kablo trafoda (0), siyah kablo ise trafoda (15V) olarak zil trafosuna bağlanmış... Buradan kapı otomatiğine giden herhangi bir kablo bulamadım...
Kapı otomatiğini incelediğimde ise dışarıdaki Zil butonlarından gelen 6'lı telefon kablosundan iki adet kablonun kapı otomatiğine bağlandığını gördüm... Apartmanın aşağıdaki AS 202 sistemin ve trafonun videosuna BURADAN bakabilirsiniz...

Nasıl bir çözüm yolu izlemeyilim...
Trafoyu (24volt 15watt) yükseltmem işe yarar mıı?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Probleminizi büyütmekten başka bir getirisi olmaz.
*Kapı otm. giden kablolar ile yeni rölenizi , röle ile birlikte aynı KO. trafosundan yeni bir tane daha alıp onunla sadece KO ni sürmelisiniz.
* En pratiği elektrikçiden yardım almalısınız, kolaylıklar ..

Öncelikle yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler...
Sistem: AUDİO AS202
Zil Trafosu : Volkan 15V ve 15Watt

5 Katlı ve 17 daireli binada üst katlardan kapı otomatiğini açma problemimiz var...
Yüksek katlardan kapı otomatiğine bastımızda çok az bir şekilde aşağıda kapı otomatiğinde cızırtı oluyor ancak kapı açılmıyor...
Konu ile ilgili olarak yaptığım araştırmalarda kapı otomatiğine gelen akımın yetersiz olması gibi bir açıklamalar yapılmış...
Bende bu linkte ki Röle Devresi ile sorunu çözmek için devreyi yaptırdım ANCAK aşağı inip baktığımda zil trafosundan kapı otomatiğine giden herhangi bir kablo bulamadığım için müdahale edemedim...
Gözlemlediğim kadarıyla yukarıdaki diafondan gelen gri kablo trafoda (0), siyah kablo ise trafoda (15V) olarak zil trafosuna bağlanmış... Buradan kapı otomatiğine giden herhangi bir kablo bulamadım...
Kapı otomatiğini incelediğimde ise dışarıdaki Zil butonlarından gelen 6'lı telefon kablosundan iki adet kablonun kapı otomatiğine bağlandığını gördüm... Apartmanın aşağıdaki AS 202 sistemin ve trafonun videosuna BURADAN bakabilirsiniz...

Nasıl bir çözüm yolu izlemeyilim...
En doğrusu bir ekektrikciden yardım almanız ama basitçe yapmak gerekirse voltajı değil watt değerini yükseltin. 15V 25W gibi bir trafo sorunu çözecektir.

Probleminizi büyütmekten başka bir getirisi olmaz.
*Kapı otm. giden kablolar ile yeni rölenizi , röle ile birlikte aynı KO. trafosundan yeni bir tane daha alıp onunla sadece KO ni sürmelisiniz.
* En pratiği elektrikçiden yardım almalısınız, kolaylıklar
her konuda elektrikçiden yardım önerilecekse formun anlamı nedir:((

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri