Kapı otomatiği bazen çalışıyor bazen çalışmıyor!

Kapı otomatiği hangi firmaya ait ise bağlantı şemasını isteyin
Apartmandaki Sorunu anlatın yardımcı olacaklardır..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu ne bicim istir anlamadim. Semasi olsaydi yorum yapardik. Kendi sitesinde bunun semasi olmasi lazim.

beşinci postta yazdığın şu kilidin de bir fotosunu paylaşsaydın keşke, hem de bir kaç açıdan. kilidin tırnağını çeken nane filan.

Ben de cok kafa patlattim bulamadim. Nasil bir firmaymis anlamadim.

Ben audionun şemalarına baktım ustalarım. Kapı otomatiği için görüntülü diyafona ekstra bir kablo gelmesine gerek yokmuş. Youtubede videolar izledim. Kapı otomatiği için DT8 kablonun içindeki gri kablo ( data ) bu işi yapıyormuş. DT8+ 2 adet kablo ( daire içi zil ) yani toplamda 10 adet kablo görüntülü diyafona gelmesi gerekiyor. Binanın giriş panosundaki ek yerleri kontrol edicem.
1.foto ( Görüntülü diyafon DT8 kablo+ daire önü zil butonu için kablo 2 adet. Toplamda 10 kablo)
2.foto ( Zil paneli DT8 kablo + 2 kablo. Bu iki kablo kapı otomatiğini anahtarlayan soket. Yani zil trafosundan gelen bir kablo direkt kapı otomatiğine gidiyor diğer kablo zil paneline girip çıkışı kapı otomatiğine gidiyor)
3.foto genel şema.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    34.6 KB · Görüntüleme: 6
  • 2.jpg
    2.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 5
  • 3.jpg
    3.jpg
    90.9 KB · Görüntüleme: 7
Arkadaslar merhaba. Ben na de servisi ile gorustum. Kapı otomatigi icin ekstra trafo kullanilmiyormus. Zil panelinin arkasinda direkt cikis var kapi otomatigi kilidine geliyor. Ayrica dairelerde kapinin acilmasi icin kapi onunden zile basma sarti varmis. Su anda her sey normal. Hem kapinin onunden sifreyle hem de daire icinden aciliyor. Isin sıkıntısı kapı kilidinin temizlenmesiyle cozulmustur.
Zil panelinin fotosunu atiyorum. Lock(kilit) gnd uclari direkt kapi otomatigine gidiyor. Diger uclar ne ise yariyor bilgisi olan varsa paylasirsa iyi olur.( sense ve open mesela)

Ekli dosyalar

• 20240511_145201.jpg
    20240511_145201.jpg
    193.4 KB · Görüntüleme: 6

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,292
Son üye
resulcelik68

Yeni konular