Kaçak elektrik kullanımına son vermek için fikirleriniz varmı?

slm arkadaşlar napsan türk milleti bulur bi çaresini en iyisi tedaş elektirik birim fiyatlarını düşürsün kaçak hiç değilse 0/50 azalır yada telekomun uguladığı yöntemi kullansın her mahalleye bir trafo dağıtım ordan yapılsın

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
buradan viko-makel ve köhler dijital sayaç yetkilileri varsa sesleniyorum imkansız dediğiniz sayaçlarınızın içerisi kolayca açılıp kaçak yapılabiliyo üretimini durdurun lütfen mekanik sayaçları kaldırıp kaçak önlemek isterken uzun sürede hiç anlaşılmadan kaçak yapılabiliyor

yavuz31 arkadasıma katılıyorum merkezi dağitım olacak

bence asıl sorun yakalamak değil yakalayınca ceza vermek. ceza olmadıktan sonra istediğiniz kadar tespit edin. Örnek : her akşam haberlerde görüyoruz gasptan, kapkaçtan yakalanan kişilerin daha öncede aynı suçlardan 3-5 sabıkası var. adam suç işleyip ceza almadıkça tabiki tekrarlar. kaçak elektrikte böyle. kaçak kullanımın yaygın olduğu şehir ya da mahalleler biliniyor sıkıyorsa gidip yakalayıp cezalandırsalarya

yorumlarınız için teşekkürler.

Kaçak elektrik kullanımı, ahlaki boyutları aşarak, ciddi ekonomik kayıplara dönüşmesi üzerine nitelikli dolandırıcılık kapsamına alındı. Bu yüz kızartıcı suçu işleyenlere verilen hapis cezası 5 yıla yükseltilirken, çocukları da devlet memuru olamıyor.

hasan balıkçı adanada fabrikatörü yakaladıda noldu urfaya sürülüp kafasına sıkıldı türkiyede kaçak elektriği gariban kullanmıyo kullansada 1 milyon tl kullanıyordur 500 milyar dolarlık kaçağı kodomanlar kullanıyo fatura vatandaşa çıkıyo bırakın 1 milyon tl lik kaçağıda gariban kullansın sonuçta hesap yine bize ve kullanana çıkmıyomu yesende yedi diyolar yemesende sizin konu açarak başlattığınız sistemde sadece küçük cuzi bir kaçak önleyebilirsiniz ama tedaş müdürünün müsadesi altında götürülen kayıp kaçak engelleyemez durduramazsınız bu konuyu kendime hakaret sayıyorum arkadaşım diyorki ahlaki ve ciddi ekonomik boyutları aşarak ciddi kayıplar yüz kızartıcı suç 1 milyon tl yüz kızartıyo ama 500 milyar dolar yüz kızartmıyo türkiyede halk içerisinde kaçak yoktur kaçak fabrika tedaş ve uzanların içindedir 1996 yılında çukurova elektrik de dönemim adana müessese müdürü ve tansu çillerin adamları kalaşnikof çekerek kaçak elektriktn pay kapmaya çalıştığını kimse unutmasın

ibosch01 arkadaşım o senin dediğin zaten çoğu köy ve kasaba mahalle gibi yerlere tedaş trafo panolarına büyük trifaze sayaçlar koyuyor ve senelik yada aylık olarak bunu değerlendiriyor tedaş bunu yapmaz bence

benim fikrim şu önce hoş görü olmalı şu anda tedaşla vatandaş birbirlerine zıt kutup gibi elinden gelse vatandaş tedaşı yerle bir edecek bu tedaş da vatandaşı
1, tedaş önce elektirik fiatını makul bir fiata düşürmesi
2, çocuklarımızın eğtimini iyi vermek gelecek nesil için
3, hep beraber bir hesap yapalım askeri ücret ile çalışan bir kişi kaç para alır?600/650
ortalama 400 tl ev kirası +aydat 40 tl 4x50 -200 pazar parası toplam 640 tl bu adama ne kalır nerde elektirik nerde su hani bu adamın yemesi içmesi eğlencesi çocuğun eğtim masrafı bu adam kaçak kulanmasın da kim kaçak kullansın sorarın sizlere
bunu devlette bilmekte tedaş ve buna benzer işletim şirketleride yakalanmada ne yaparsan yap misali bunu hayat standardına uygun hale getirilse hangi vatandaş ister kaçak kullanmak işletmeci zam yapıyor çıkamıyorum içinden diye vatandaş kaçak kullanıyor pahalı diye sanki bir birleriyle yarış yapmakta bu yazdıklarım sadece tedaş için değil buna benzer işletmeler için geçerli
örneğin telekom istersen telefonun ahizesine kaldırma her ay ver 20 tl kardeşim sen vatandaşa vermmediğin hizmet karşılığında para istiyorsun bu gibi işletim şirketleriyle vatandaş barışık yaşayabilirmi soruyorum sizler
hepinize saygıyla selamlar

Benım fıkırım dijtal kartlı sayac kulanım azerbeycanda gordum bu konuya cok hasaslar adamlar bunlar cozmusler bu işi

bana dokunmayan yılan bin yaşasın. dememek lazım çunkü binalarda hangi daire kaçak kullanıyor daire sahiplerinin coğu biliyor.daire sahipleri bunları deşifre etmediği takdirde bunların önüne gecmek imkansız gibi bi şey.bi de bizim meslektaşlara sesleniyorum ağzımıda bozmak istemiyorum ama onlar herşeyi hakediyorlar.3 kuruş para için millete kaçak bağlıyorlar sadece bu işten gecinenleri tanıyom .bu işin kompetanı olmuşlar.adam bide utanmadan diyorki ben saate elimi bile değdirmem kaçak kabloda cekmem vatandaş isterse 20.katta otursun ben bu saati istediğim gibi ayarlarım.bu işi oğlle ilerletmişlerki insanın beyni duruyor.dedimki senin bu soylediğin olmayacak bi şey hem saate elini değmicen hem kablo cekmiyecen bu saati kaçak kullanacan.dükkan daydık burda yap dedim saat ver dedi verdim devrey yaptıktan sonra sizden korkulur oğlum dedim önce bu gibi ŞEREFSİZLERİ ORTADAN KALDIRMAK LAZIM .şikayet bile ettim ama nafile

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri