Kaçak Akım Rölesi

Vay be..Ne yermiş burası..Bizim buralarda güneş enerjisi takma desen kan dökülür....
burdada takarsan belediyeyle savcılık oluyosun garip bir yer burası adam senin binandaki çatı yönünü dahi ayarlıyor çok nizami mesela bizim burda 30nisandan başlayarak 29kasım a kadar yaz aylarında iş yapamazsın yasak cezası var :) çivi çaktırmazlar 29 kasımda sezon açılır tekrar nisan sonuna kadar kışın çalışabilirsin ancak geçen gün ziraat bankasının tesisatını yapıyoruz zabıtalar geldi pense bıraktırdı ya millet rahatsız oluyor bırakın işi diye 2 delik deldirmediler matkapla çakacağımız da 2 tane 8 lik dübel :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tesisat sağlamsa sorun olmaz, Siemens ürünleri kalitelidir 21 kW ısıtıcısı var. 3x7 kW şeklinde sanırım.
evet sayın alper 3*7 kw ama ben taraftar değilim bağlanmasına neden derseniz adam bunu sonradan bağlatıyor ve proje tadilatı veya güç artırımında bulunmuyor tedaş a sonra ne oluyor tedaş bu güç açığının farkına varıyor diğer aboneler enerji müsadesi alırken trafo katkı payı ödüyorlar tedaş a

burdada takarsan belediyeyle savcılık oluyosun garip bir yer burası adam senin binandaki çatı yönünü dahi ayarlıyor çok nizami mesela bizim burda 30nisandan başlayarak 29kasım a kadar yaz aylarında iş yapamazsın yasak cezası var :) çivi çaktırmazlar 29 kasımda sezon açılır tekrar nisan sonuna kadar kışın çalışabilirsin ancak geçen gün ziraat bankasının tesisatını yapıyoruz zabıtalar geldi pense bıraktırdı ya millet rahatsız oluyor bırakın işi diye 2 delik deldirmediler matkapla çakacağımız da 2 tane 8 lik dübel :)
bunu bir arkadaş daha sölemişti bana... demirci kendisi

bugune kadar kesinlikle 21kw ısıtıcı taktığım zaman peşin konustum adamla proje tadilatını yaparım diye yok ben yapmam masraf etmem derse takmam gitsin başkasına taktırsın görürsemde şikayet ederim
sonuçta ne kadarda parasını verip kullansada milli servettir
onun kullandığı elektrikte diğer abonelerinde hakkı vardır bu yuzden birinin işi görülecek veya parasını alıcam diye iş yapılmaz

- - - Updated - - -

bunu bir arkadaş daha sölemişti bana... demirci kendisi
nerde arkadaşınız ?

bugune kadar kesinlikle 21kw ısıtıcı taktığım zaman peşin konustum adamla proje tadilatını yaparım diye yok ben yapmam masraf etmem derse takmam gitsin başkasına taktırsın görürsemde şikayet ederim
sonuçta ne kadarda parasını verip kullansada milli servettir
onun kullandığı elektrikte diğer abonelerinde hakkı vardır bu yuzden birinin işi görülecek veya parasını alıcam diye iş yapılmaz

- - - Updated - - -

nerde arkadaşınız ?
alanya...kardeş...

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan

Yeni konular

Geri