kaçak akım rölesi

Topraklama Olmaz İse Kacak AKım Koruma Rolesinin Hic Bir Anlami Olmaz Bence

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar bu kaçak akım koruma rölesi tam olarak işe yaramıyor bana göre bağlandığı tesisatın nemli biryerde olmaması gerekiyor mesela bir iş yerinin tabelasına bağlarsan tutmuyor yada motor devrelerinde kullanamzsın motor sargılarındaki kayıplardan dolayı düşük miktarda kaçak elektrik oluşuyor buda rölenin atmasını sağlıyor dolayısıyla her sistemde verimli olarak kullanımıyor benim fikrime göre cihazlar topraklı olmasa ve trafolarda yere topraklama yapılmasa şöyle anlatayım elimizde 220/220 bi transformatör olduğunu düşünelim bunun çıkşında 220 volt vardır ve bu 220 volta herhangi uca dokunsakda elektrik çarpmaz bizi dolaysısıyla her iki ucu aynı anda dokunmak gerekir çarpılmak için bu oranda düşük olduğu için makinalarda sızıntı yani kaçak olsada sadece birine dokunduğumuz için herhangi bir çarpma olayı olmayacaktır bu sistemin neden kullanılmadığını merak ediyorum bilgisi olan arkadaşlarında beni aydınlatmasına sevinirim
notr nolcak trofoyu toprağa bağlamazsan:D

toprakta notrde aynıdır aslında sıfırlamayı bilirsin sanırım niye yapılıyor sence bi düşün

gayet doğru

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri