Kaçak akım anahtarının doğru çalıştığını nasıl anlayacağım?

hımmm konu güzel bilim teknik adına...

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Tebrik ederim bey. (beyler demiyorum anlayacaksınız neden beyler demediğimi) Sizin abb,siemens in üretmesini beklediğiniz alet bu;

Nasıl teknolojide son nakta dimi? Bir fiş, 2 direnç, 1 pako.
şimdi gelelim asıl konuya. sen kimi işletiyosun arkadaş. sarıçizme 3 gün önce üye olmuş ve 4 mesaj yazmış. ne hikmetse bu 4 mesajda da kaçak akım rölesini nasıl test ederiz yazmış o kadar.
kontrolman dün üye olmuş. yazdığı sadece 1 mesaj var onda da bu aleti övmüş.
adamın yüklediği video daha siteye dün eklenmiş.
Ve son olarak asıl bomba. nedense kontrolman, haberci, teknikadam bu adamların mesajlarına bakarsanız 3ününde cümleleri ... veya .... veya.. ile bitiyor ve küçük harfle başlıyor.
Sanırım bu kadar yeterlidir bu olayı ifşaa etmek için. Adamın yüklediği video daha siteye dün eklenmiş. İnsan biraz daha organize çalışır, 1-2 hafta bekler. Bari bu kadar dalavere,şarlatanlık yapacaksın, biraz dikkatli ol.

arkadaşım öncelikle büyük boyuttaki aynı iki mesajı peş peşe paylaşarak burdaki bütün insanlara saygısızlık yapıyorsun. burası diğer forum siteleriden farklı olarak elit insanların katılıp yorular yazdığı bir site eğer sen o kalitede değilsen lütfen forumun itibarını zedeleyecek yazımlarda bullunma!!! kendi kafanda planladığın deli saçması şeylerle insanları zan altında bırakmak doğru bir davranış değildir!!! diğer taraftan sen ne iş yaparsın dedektiflikmi ? bilemem şu şu tarihte üyel olmuş şu şu tarihte üye olmuş, eğer okuman yazman var ise benim üyelğimin bahsi geçen kişilerden ve senden çokdaha önce olduğunu görebilirsin. üye tarihlerine baktığın zaman şahin adlı üyeninde 06.05. 2010 tarihinde üye olduğunu göreceksin yoksa oda senmisin ?? ( şahin bey lütfen kusura bakmayın arkadaşın düştüğü ikilemi ortaya koymak için isminizi vermek durumunda kaldım ) bu kadar deli saçması bir durum olabilirmi ? diğer taraftan cihazın olabilecek diyagramının şemasını çıkarmışsın tebrik ederim güzel bir paylaşım ama hesaplamalrın yanlış 220 voltta 30mA yakalaman için 7333 ohmluk bir direnç kullanman gerekir. diğer taraftan 300 mA yakalamak için 733 ohm luk bir direnç kullanman gerekir. Şimdilerde ilk okul düzeylerinde anlatınlan ohm kanunundan (U:IxR) bunu yapmak zor olmasa gerek..
Bunlar işin teknik kısmı yanlış yapılsada düzeltilebilir. burdaki en önemli husus insanların ismini vererek insanları zan altında bırakmandır... inanırımısın 2 yılı aşkın kontrol kalemini takip ederim şuan senin yaptığın kadar kalitesiz hareketle ilk defa karşılaşıyorum.. lütfen ya bu kaliteli forum sayfasının kalitesini düşürmeyelim.. yada herkes kendi kalitesindeki insanlarıntakıldığı forumlara takılsınlar.. yazında bahsi geçen ve şahsımıda kapsayan bir şekilde söylediğin şarlatan vb kelimeleri aynen iade ediyorum.. siteyi birdahaki ziyarettimde ismimin oyazında çıkmadığını gördüğümmde sana karşı bukadar kibar davranmayacağımı bildirirm !! dikkatini çekerim burası herkese açık palaşım siteleri burada konuşacağımız kelimeleri özenle seçmemiz gerekiyor !! sanal ortam olsa bile kimin nerde karşımıza çıkacağı belli olmaz diye düşünüyorum!!

yazıma çok sevdiğim bir söz ile son vermek istiyorum !!

biliyorsan konuş ibret alsınlar.. bilmiyorsan sus adam sansınlar

arkadaşım öncelikle büyük boyuttaki aynı iki mesajı peş peşe paylaşarak burdaki bütün insanlara saygısızlık yapıyorsun. burası diğer forum siteleriden farklı olarak elit insanların katılıp yorular yazdığı bir site eğer sen o kalitede değilsen lütfen forumun itibarını zedeleyecek yazımlarda bullunma!!! kendi kafanda planladığın deli saçması şeylerle insanları zan altında bırakmak doğru bir davranış değildir!!! diğer taraftan sen ne iş yaparsın dedektiflikmi ? bilemem şu şu tarihte üyel olmuş şu şu tarihte üye olmuş, eğer okuman yazman var ise benim üyelğimin bahsi geçen kişilerden ve senden çokdaha önce olduğunu görebilirsin. üye tarihlerine baktığın zaman şahin adlı üyeninde 06.05. 2010 tarihinde üye olduğunu göreceksin yoksa oda senmisin ?? ( şahin bey lütfen kusura bakmayın arkadaşın düştüğü ikilemi ortaya koymak için isminizi vermek durumunda kaldım ) bu kadar deli saçması bir durum olabilirmi ? diğer taraftan cihazın olabilecek diyagramının şemasını çıkarmışsın tebrik ederim güzel bir paylaşım ama hesaplamalrın yanlış 220 voltta 30mA yakalaman için 7333 ohmluk bir direnç kullanman gerekir. diğer taraftan 300 mA yakalamak için 733 ohm luk bir direnç kullanman gerekir. Şimdilerde ilk okul düzeylerinde anlatınlan ohm kanunundan (U:IxR) bunu yapmak zor olmasa gerek..
Bunlar işin teknik kısmı yanlış yapılsada düzeltilebilir. burdaki en önemli husus insanların ismini vererek insanları zan altında bırakmandır... inanırımısın 2 yılı aşkın kontrol kalemini takip ederim şuan senin yaptığın kadar kalitesiz hareketle ilk defa karşılaşıyorum.. lütfen ya bu kaliteli forum sayfasının kalitesini düşürmeyelim.. yada herkes kendi kalitesindeki insanlarıntakıldığı forumlara takılsınlar.. yazında bahsi geçen ve şahsımıda kapsayan bir şekilde söylediğin şarlatan vb kelimeleri aynen iade ediyorum.. siteyi birdahaki ziyarettimde ismimin oyazında çıkmadığını gördüğümmde sana karşı bukadar kibar davranmayacağımı bildirirm !! dikkatini çekerim burası herkese açık palaşım siteleri burada konuşacağımız kelimeleri özenle seçmemiz gerekiyor !! sanal ortam olsa bile kimin nerde karşımıza çıkacağı belli olmaz diye düşünüyorum!!

yazıma çok sevdiğim bir söz ile son vermek istiyorum !!

biliyorsan konuş ibret alsınlar.. bilmiyorsan sus adam sansınlar

Siz hariç diğer insanlardan aldığım tepkilerin olumlu olduğunu bildiririm.
Aynı mesajı yazdığım için 2. mesajın başında forum üyelerinden af diledim.
Bu arada direnç seçimine gelirsek benim verdiğim değerler standart direnç değerleridir. Eğer elinizde varsa 7333 ohmluk bir direnç gösterebilirseniz ben de görmüş olurum. Benim verdiğim dirençlerle sonuç tatmin edici olur. zaten 2 kuruşluk bir bütçeye sahip düzenek için 7333 ohm tutturmak için 3-5 tane daha direnç takmaya gerek görmüyorum.
Eğer şahsınıza yönelik bir hakaret görüyorsanız forum yöneticilerine bildirin, onlarda size hak veriyorsa zaten gereğini yaparlar.
Ben direk size karşı bir ithamda bulunmadım. Sadece yazım şekillerinizin aynı olduğunu söyledim. Yazılarınızı incelerseniz sizde farkedersiniz.
hayırlı işler, bol kazançlar

Siz hariç diğer insanlardan aldığım tepkilerin olumlu olduğunu bildiririm.
Aynı mesajı yazdığım için 2. mesajın başında forum üyelerinden af diledim.
Bu arada direnç seçimine gelirsek benim verdiğim değerler standart direnç değerleridir. Eğer elinizde varsa 7333 ohmluk bir direnç gösterebilirseniz ben de görmüş olurum. Benim verdiğim dirençlerle sonuç tatmin edici olur. zaten 2 kuruşluk bir bütçeye sahip düzenek için 7333 ohm tutturmak için 3-5 tane daha direnç takmaya gerek görmüyorum.
Eğer şahsınıza yönelik bir hakaret görüyorsanız forum yöneticilerine bildirin, onlarda size hak veriyorsa zaten gereğini yaparlar.
Ben direk size karşı bir ithamda bulunmadım. Sadece yazım şekillerinizin aynı olduğunu söyledim. Yazılarınızı incelerseniz sizde farkedersiniz.
hayırlı işler, bol kazançlar

Selam kontrol kalemi ve değerli üyeleri,

Öncelikle yazacağım yazıdan bahsi geçen kişi haricinde hepinizden özür diliyorum.

Birader,
İnsanların isimlerini yazılara taşıyarak sebepsiz yere onlara hakaretlerde bulunmak hangi insan evladı tarafından olumlu karşılanır bilemiyorum. 4 kişinin isimini yazına alıyorsun ve şarlatan diyorsun. Ne sebeple olursa olsun kimseye böyle bir suçlamda bulunma hakkın ve yetkin yok.
Diğertaraftan teknikogrtmen yazmış aynısını ben yazınca sen yine kıvrak zekanla bak yine aynısını yazmışlar diyeceksin ama değinmeden geçemeyeceğim üyelik tarihlerine bakarsan hepinizden eski olduğumu göreceksin ( okadar önemli değil ama teknikogretmen senden de önceyim yanlış bakmışsın tarihlere). Diğer taraftan yazılarınız benzer diyosun haliyle hepimiz Latin alfabesini kullanıyoruz ; takdir edersinki birimiz Latin alfabesi birimiz mors alfabesi birimiz arap alafabesi kullanacak durumda değiliz…bu saçma sapan yorumun için ismi geçenelrden özür dilemek durmunda olduğunun farkındasındır umarım… ayrıca sen kim oluyosun millete hakarette bulunma cürretini gösteriyorsun? kontrolman veya sarıçizme bu cihazı satmak için böyle bir şey yaptılarmı bilemem.. Sonuçta tanımam etmem ama eğer öyle bir şey varsa ( ki ihtimal vermiyorum) buda senin onlara ve onlarla birlikte başkalarına hakaret etme hakkını vermiyor. hadini bilmek iyi bir şeydir.. Benim nickimin geçtiği o hakaret sözlerini sahibine yedirmesini iyi bilirim.. şuan yurt dışından yazıyorum.. bu hafta değil önümüzdeki hafta içi türkiyeye döneceğim Ankara Ostim’de çalışıyorum.. ziyaretime gelip bu şarlatan sözünü birde yüzüme karşı söylemeni rica ediyorum !! eğerki pc başından kalkıp millete ukalalık yapmaya ara veremem diyorsan; sen zahmet etme, yerini söyle ben gelirim senin yanına.!!

Selam kontrol kalemi ve değerli üyeleri,

Öncelikle yazacağım yazıdan bahsi geçen kişi haricinde hepinizden özür diliyorum.

Birader,
İnsanların isimlerini yazılara taşıyarak sebepsiz yere onlara hakaretlerde bulunmak hangi insan evladı tarafından olumlu karşılanır bilemiyorum. 4 kişinin isimini yazına alıyorsun ve şarlatan diyorsun. Ne sebeple olursa olsun kimseye böyle bir suçlamda bulunma hakkın ve yetkin yok.
Diğertaraftan teknikogrtmen yazmış aynısını ben yazınca sen yine kıvrak zekanla bak yine aynısını yazmışlar diyeceksin ama değinmeden geçemeyeceğim üyelik tarihlerine bakarsan hepinizden eski olduğumu göreceksin ( okadar önemli değil ama teknikogretmen senden de önceyim yanlış bakmışsın tarihlere). Diğer taraftan yazılarınız benzer diyosun haliyle hepimiz Latin alfabesini kullanıyoruz ; takdir edersinki birimiz Latin alfabesi birimiz mors alfabesi birimiz arap alafabesi kullanacak durumda değiliz…bu saçma sapan yorumun için ismi geçenelrden özür dilemek durmunda olduğunun farkındasındır umarım… ayrıca sen kim oluyosun millete hakarette bulunma cürretini gösteriyorsun? kontrolman veya sarıçizme bu cihazı satmak için böyle bir şey yaptılarmı bilemem.. Sonuçta tanımam etmem ama eğer öyle bir şey varsa ( ki ihtimal vermiyorum) buda senin onlara ve onlarla birlikte başkalarına hakaret etme hakkını vermiyor. hadini bilmek iyi bir şeydir.. Benim nickimin geçtiği o hakaret sözlerini sahibine yedirmesini iyi bilirim.. şuan yurt dışından yazıyorum.. bu hafta değil önümüzdeki hafta içi türkiyeye döneceğim Ankara Ostim’de çalışıyorum.. ziyaretime gelip bu şarlatan sözünü birde yüzüme karşı söylemeni rica ediyorum !! eğerki pc başından kalkıp millete ukalalık yapmaya ara veremem diyorsan; sen zahmet etme, yerini söyle ben gelirim senin yanına.!!

Arkadaşlar;
Daha önce ki yazıları iyice inceleyip araştırırsanız kimseye şarlatan dediğim yok, aynen yazıyorum "bu şarlatanlığa dikkat çekmek için aynı mesajı en sonda yeralması için affınıza sığınarak tekrar yazıyorum. " Yani size direk olarak bir ithamım yok. Olayın bir şarlatanlık olduğu (aynen enerji tasarruf cihazı gibi) gayet ortadır. Ben yazınızın nasıl benzediğini söyledim. Siz de incelerseniz anlarsınız. Daha önce de dediğim gibi; eğer yazdıklarımda şahsınıza yönelik bir hakaret görüyorsanız, site yöneticilerine bildirin, onlar da size hak veriyorsa zaten gereğini yaparlar." Ukela lafını da hiç üzerime alınmıyorum. Bu tür ithamlara devam edecek olursanız sizi site yetkililerini şikayet edeceğim.

Son düzenleme:
test butonunu kullanın, hatta schneiderin bazı modellerinde self test özelliği var belirli aralıklarla kendini test ediyor, prpblem varsa kapanıyor.

selam herkese,
aslında bahsi geçen ürün çok mantıklı geldi bana.Bir düşünelim şimdi büyük bir site ve kaçak akım problemi var(eee malum Türkiye'de topraklama kavramı şu anda bile önemsenmiyorken)
millet durmadan şikayet ediyor gel kardeşim ürün atıyor bak şuna ne olcak peki yanımızda lamba bir sürü kablo takım vb. bir sürü şeyi taşı işin yoksa her dairede bu işlem mi tekrarla..
cihaz videoda anladığım kadarıyla hızlı ve çok pratik sonuç veriyor.Al bunu eline git aç kofrayı takır takır 1 dakikada test yap.ya ne bileyim işte dükkanda oturuyon adamın elinde ürün kardeşim bu nebiçim cihaz durmadan atıyor diye dükkana dalıyor.Eeeee sende dediklerine göre elektriksizde test edebiliyorsa çıkar masanın altından şırakkk diye bu cihazı gel de gözüne sokayım dee test et orakcıkta..
bence denenmesinde bu ürünün fayda var..

selam herkese,
aslında bahsi geçen ürün çok mantıklı geldi bana.bir düşünelim şimdi büyük bir site ve kaçak akım problemi var(eee malum türkiye'de topraklama kavramı şu anda bile önemsenmiyorken)
millet durmadan şikayet ediyor gel kardeşim ürün atıyor bak şuna ne olcak peki yanımızda lamba bir sürü kablo takım vb. Bir sürü şeyi taşı işin yoksa her dairede bu işlem mi tekrarla..
Cihaz videoda anladığım kadarıyla hızlı ve çok pratik sonuç veriyor.al bunu eline git aç kofrayı takır takır 1 dakikada test yap.ya ne bileyim işte dükkanda oturuyon adamın elinde ürün kardeşim bu nebiçim cihaz durmadan atıyor diye dükkana dalıyor.eeeee sende dediklerine göre elektriksizde test edebiliyorsa çıkar masanın altından şırakkk diye bu cihazı gel de gözüne sokayım dee test et orakcıkta..
Bence denenmesinde bu ürünün fayda var..

elektrik kullanmadan test eden cihazı siz icat edin ben direk sipariş ediyorum. ;) resmi gördüyseniz orada bir fiş var.

bence de test butonuna güvenmiyorsan arkadaşlarımızın dediği gibi nötr ile toprak teması veya faz toprak arasına 10 w lık bir ampul oda 0.045 amper çeker atarsa da hiç kuşkusuz kaçak akımınız çalışıyor demektir.

yaa tamam dediğin doğru cihaz bir fişe takılı.Ama enerjiye ihtiyaç yok derken kaçak akım anahtarı için dedim baksanıza videoda kaçak akımda herhangi bir besleme yok olduğu gibi boşta.Ama ampul deneyinde kaçak akım enerjili olması gerekli yani boştaki kaçak akımda bu olanaksız..İşin özü birde kaçak akıma bağlantı yapmaya gerek yokkkkk...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri