Jenerator sorusu

Bir jeneratöru yalitkan bir iple assak ve yerle iletimini kessek sonra onu calistirsak elektrik uriminde sorun olur mi? Tesekkurler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bir jeneratöru yalitkan bir iple assak ve yerle iletimini kessek sonra onu calistirsak elektrik uriminde sorun olur mi? Tesekkurler
Bunu yapmanızın neye faydası olacak merak ettim . Zaten bildiğim kadarıyla jeneratörler işletme topraklamasından bağımsız çalıştırılıyor , direnç üzerinden işletme topraklaması yapılması salık verilse de yapan yokmuş sanırım .

ipe asılı duran jeneratör sabit duramayacağı için bir yerden sonra ip kopacaktır. jeneratör yere düşene kadar sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. lakin yere düştükten sonra sağlamsa tekrar çalışır.

:D

Ben jeneratörlerin topraktan izole olarak sorunsuz calisabilirmi diye merak ettim.bu sekilde bir jenerator calistirilamayagini dusunuyorum.Tabi hic bir denemesi olmadigi icin deneyemiyoru,

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri