iki ayrı ups mi yoksa tek ups

enerji_04

Üye
arkadaşlar yeni yapılacak binaya zayıf akım sistemleri için 15kva ve çevre aydınlatma için 60kva ups ile beslemeyi düşünüyorum, sizce ayrı ups mi yoksa ikisini de tek ups'le mi beslemeliyim? projede çevre ayd. için ups yok yetkililer çevre ayd. için isteyebiliyor ondan

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
isin aslini ustalar iyi bilir de bence ayri kullanin. olur da apartman cok harcama yaparsa isiklandirma kesilmesin.

Paralel yedekli ups kullanılabilir. Kapı girişi falan anlarımda çevre aydınlatmanın ups'den beslenmesine hiç şahit olmadım ultra lüx görüyorum.

bu iki ups için split vs gerekir mi sizce?

bu iki ups için split vs gerekir mi sizce?

split derken ne demek istedin anlamadım. Paralellenebilen ups'ler ayrıdır üretimi o şekildedir. ister güç arttırımı yaparsın ister arıza için yedek tutarsın (her iki fonksiyonda çalıştırılabilir.) her açıdan avantajlıdır.

Çevre aydınlatmayı ups'den besleyecek ultra lüks zihniyet! , kamera güvenlik iç aydınlatma v.s. yükler için kullanacağı ups'i paralellenebilen seçmeli. Tabi bunun varlığından ve fonksiyonundan haberi varsa !

60kVA gibi bir çevre aydınlatma gücü ups'den beslenmez. Madem yönetimin parası var jeneratörden hem iç ihitiyaç hem çevre aydınlatmayı beslersin jeneratör arızalanırsa da ups sadece iç ihtiyacı karşılar. ideal tasarım bu şekilde olmalı.

Çevre aydınlatmayı ups'den besleyecek ultra lüks zihniyet! , kamera güvenlik iç aydınlatma v.s. yükler için kullanacağı ups'i paralellenebilen seçmeli. Tabi bunun varlığından ve fonksiyonundan haberi varsa !
varligindan haberim yok dogrusu acaba bunun kurulumu fln aynımıdır? zaman kısıtlı

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri