işin başı

yaga

Üye
öncelikle selam pıc konusunda yeniyim hatta acemyim pıc yazılım prg nelerdirhangisini tafsiye edersiniz

Arkadışım ilk başta bende bu tür mesajlar atım yorum değerlediriyorum gördümkü en iy program sevdiğin ve bildiğin yazmaktan hoşlandığın programdır şu anda PBP biliyorum ve öğrenmesi kolay ama tek gitmiyor maalesef ileri için söylüyorum.Ynında asm öğrenmeye karar verdim bunu milete duyurduğum da eminim çoğu gülmüştür acemi biri için ulaşılamayacak zorlukta olduğunu söyledi herkez ama kesinlikle öyle değil her yerde öyle diyorlar PBP ye başlamak içinytubda Sayın Serkan IŞGIN bey var ismiyle arat ve altta iletişim bilgileri var oradan ulaşabilirsin Yazılım konusunda yardımcı olur birde unutmadan bir geliştirme kartı edin eğer elin yatkınsa kendin yap derim pic kit 2 nin yamaları heryerde varASM dersen MPlab edin nereye sorsan söylerler C dilini de denemni tavsiye ederim ileride büyük projelere gireceksen ARM da kaçınılmaz oluyor ama ASM yi de profca öğrenirsen gerek yok tabi
Kolay gelsin ii şanslar

sn silvio123 , asof 544 yorumlarınız için teşekkürler bu CCS C. Pickit2 veya 3 Programlayıcı.nerden temin edebilirim

@kudretuzuner paylaşımın için tşk yanlız dediğim gibi işin başında olamam sorduğum sorular size saçma gelebilir ama genede sormadan olmuyor CCS C. Pickit2 veya 3 prg pıcleri prg lıyor değilmi ama benim öğrenmek istediğim yazılımı hangi prg da yazılıyor ne bileyim 1 lamba yakma söndürme yani amatörce işlerle ugraşarak öğrenmek amacımsonra yazılımı pıc e yüklemek

@kudretuzuner paylaşımın için tşk yanlız dediğim gibi işin başında olamam sorduğum sorular size saçma gelebilir ama genede sormadan olmuyor CCS C. Pickit2 veya 3 prg pıcleri prg lıyor değilmi ama benim öğrenmek istediğim yazılımı hangi prg da yazılıyor ne bileyim 1 lamba yakma söndürme yani amatörce işlerle ugraşarak öğrenmek amacımsonra yazılımı pıc e yüklemek
Merhaba,
Sorularınızın cevabları notlarda var(Beni Oku notunu okuyun lütfen)

CCS C de programını yazarsın. Sonra Programlayıcı ile işlemciye yüklersin. Yok ben işlemci ve programlayıcı almayacağım öyle havada program yapıcam dersen uğraşma yürümez o iş. Adım adım yap uygula yapacaksın. Bi program yaparken dünya kadar deneme gerekiyor yazı yazar gibi olmuyor o iş.

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri