çakmak çakınca tv kapanıp açılıyor

sostelefon

Üye
Merhaba arkadaşlar benin mutfaktaki televizyonum ocağın çakmağını çalıştırınca tv kapanıp çakmağı bırakınca tv açılıyor.
başınıza geldimi bilmiyorum, ocak ve tv aynı hat üzerinden alıyor ve prizleri ayrı bu konuda başından geçen varmı veya bu tv kapanmaması için ne yapabilirim. mutfak yeni yapıldığı için kırmak istemiyorum, başka bir yerden kablo getirmek istemiyorum, bu priz üstünden işlem yapmak istiyorum ilginize teşekkür ederim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bende kombi devreye girince tv ekranı kapanıp açılıyordu.
Tv değişti şimdi sorun yok ..

Şimdide daireden anahtar , komitatör veya fırın devreye girince tek mutfak led tavan lambası göz kirpiyor.

Sorun tv veya led lambada sorun olabilir.
Led tavan lambayı değiştirmedim.
Böyle idare ediyorum .

Forumda daha önce yazılarım var .

Buzdolabı devreye girincende oluyormuş.
Ben denemedim .

https://320volt.com/derin-dondurucu-calisinca-lcd-ekran-kararmasi/

Son düzenleme:
Bende kombi devreye girince tv ekranı kapanıp açılıyordu.
Tv değişti şimdi sorun yok ..

Şimdide daireden anahtar , komitatör veya fırın devreye girince tek mutfak led tavan lambası göz kirpiyor.

Sorun tv veya led lambada sorun olabilir.
Led tavan lambayı değiştirmedim.
Böyle idare ediyorum .

Forumda daha önce yazılarım var .

Buzdolabı devreye girincende oluyormuş.
Ben denemedim .

https://320volt.com/derin-dondurucu-calisinca-lcd-ekran-kararmasi/
yok buzdolabı değil çakmak yapıyor bütün elektriği topluyor ve kapatıyor om kesin

Merhaba arkadaşlar benin mutfaktaki televizyonum ocağın çakmağını çalıştırınca tv kapanıp çakmağı bırakınca tv açılıyor.
başınıza geldimi bilmiyorum, ocak ve tv aynı hat üzerinden alıyor ve prizleri ayrı bu konuda başından geçen varmı veya bu tv kapanmaması için ne yapabilirim. mutfak yeni yapıldığı için kırmak istemiyorum, başka bir yerden kablo getirmek istemiyorum, bu priz üstünden işlem yapmak istiyorum ilginize teşekkür ederim.
Ocak yeni mi?
Çakmak ya arızalı yada hatalı tasarlanmış. Hızlı kondansator şarjı deşarjı ile besleniyorsa kısa devre yapmış gibi olur.

Çakmak devresine uygun bir direnç ya da empedanstan oluşan bir direnç, bir lamba ya da bobini seri olarak bağlayıp deneyin. Elektrikten anlamıyorsanız bir bilene yaptırın. @ampirist in dediği gibi bir durum varsa çözülür.

Böyle bir olayda var. Eski radyo alıcıları böyle çalışıyordu.
Yuksek frekanslı kıvılcım kabloların yalıtkanları delip kısa devre yapabilir.
Kablolarda çatlak varsa daha kolay kısa devre olur.

Çakmak devresine uygun bir direnç ya da empedanstan oluşan bir direnç, bir lamba ya da bobini seri olarak bağlayıp deneyin. Elektrikten anlamıyorsanız bir bilene yaptırın. @ampirist in dediği gibi bir durum varsa çözülür.
OCAK YENİ TAKILDIĞINDAN beri aynı sorun ben sannedersem akımı ocak topluyor o anlık
bobin dediğiniz kondanstörmü mantıklı olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri