iş arıyorum -elektrik elektronik mühendisi

o neki :D ben bir görüşmeye gittim geçen hafta ag-og aydınlatma firmasında santiye ortamında bir iş tam bana göre ... oturduk konuş konuş konuş... herşey iyi giderken adam sabah 8 aksam 3 dedi :D bazen sabahlıyoruz hakediş ve metraj yüzünden ama genelde 3 gibi biter zaten burda kalıcaksınız sizin için sorun olmaz sanırım dedi başka dedi... eyw dedim çıktım verdigi maaş ta gülünç bir rakamdı :D bu kadar oku çabala , bazen hatamı yaptık diye düşünmüyor degilim
Isin kotu yani su ki, boyle ölücü firmalarda calismayinca gittigin duzgun firmalar tecrube diye tutturuyor. Tecrubeyi de somurulmeden alamiyorsun iste. Durum bu kadar vahim

zaten 4 ay kadar bu şartlarda çalıştım sonrasında olaylar farklı boyuta gitti için ayrılmak zorunda kaldım , yoksa işten yada uykusuzluktan kaçma gibi bir gayem yok kaldı ki uykuyu sevmeyen bir insanım :D gel gör ki 4 ayı tecrübe adı altında kimse saymadıgı için yeniden aynı şartlarda çalışmak ... korkutucu :D

zaten 4 ay kadar bu şartlarda çalıştım sonrasında olaylar farklı boyuta gitti için ayrılmak zorunda kaldım , yoksa işten yada uykusuzluktan kaçma gibi bir gayem yok kaldı ki uykuyu sevmeyen bir insanım :D gel gör ki 4 ayı tecrübe adı altında kimse saymadıgı için yeniden aynı şartlarda çalışmak ... korkutucu :D
farklı boyut?

allahtan umud diye birşey var :D işkur kayıtlıyım zaten + emo ... saçma olan şudur ki emo kaydımı yaparken ordaki yetkili ( il temsilciliği ) bir parti ismi vererek eger bu partili isen işin hazır dedi :D bende bu oyuna ayak uyduramadıgım için o işi başkasına kaptırdım :D bakalım zaman neyi göstericek hayırlısı olsun
Git Akp ye kayıt ol işsiz olduğunu söyle mühendis olduğunuda ama her hafta git iş sor işbulma kurumundan daha önce ve iyi maaşa iş bulabilirisin!Ne yazık ki durum bu!Ben bile 2011 yılında Akp li bir arkadaşım sayesinde belediye de (taşeron tabii)iş buldum 2011 yılında 1200 tl maaş artı agi alıyordum teknisyen olarak iş de o kadar kolaydı ki!Çok kolay olması hoşuma gitmedi meslek olarak herşeyi unuturm dedim ve bazı özel şartlarım yüzünden bıraktım işi!

Ben belediyede çalışıyorum ve torpil tanıdık dayı amca hiç kimsem yoktu ! Belediyenin danışman firmasına düşük maaşı kabul ederek başladım. Daha sonra müşavirlik süresi doldu Belediye yeni ihaleye çıkmadı. Müşavir firma dağıldı,belediyenin işlerine hakim olduğumuz için hepimize çalışma teklif edildi. Müşavir firmadaki çoğu mühendis istanbuldan gidip geliyordu özel müşavir firma elemanlara araç ve yakıt verdiği için Belediye vermeyeceği için kendi imkanlarıyla gidip gelmek zorunda kalacakları için Belediyenin teklifini reddettiler, emekli olan birkaç çalışanda emekli maaşı kesileceğinden kabul etmedi geri kalan 4-5 arkadaşla birlikte işe başladık. Bu sürecin öncesinde de 10 sene piyasada özel şirketlerde tam anlamıyla süründüm hiç bir işimde tanıdık torpili görmedim (iş bulamadığım için 1 sene kadar çalıştığım beyazeşya yetkili servisi hariç oda tam trajikomikti.Patronu Babamın arkadaşıydı.)
İş beğenmezlik yaparsan tembellik yaparsan çok boşta gezersin azmeder çalışırsan başarılı olursun.

Not: Geçmişte hiç bir partiye üye olmadım ! şu anda öyle !

Son düzenleme:
emeksiz ekmek yok....sebat,özveri ve süreklilik önşart...hele bu zamanda --CV'ne baktım 4 yıllık okulu 8 senedemi bitirdin?--Bu şartlarda kurumsal işletmelerde zor....

Son düzenleme:
emeksiz ekmek yok....sebat,özveri ve süreklilik önşart...hele bu zamanda --CV'ne baktım 4 yıllık okulu 8 senedemi bitirdin?--Bu şartlarda kurumsal işletmelerde zor....

cv yi incelediginizden eminmisiniz ? lisans + yüksek lisans egitimi gözükmekte ... nasıl 8 yıl egitimi çıkardın ordan ben anlam veremedim

Üyenin talebi üzerine konu çöplüğe taşınmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,263
Kullanıcılar
450,084
Son üye
İsmail0003

Yeni konular

Geri