her zone için ayrı amfi?

yukarda miksere giren muzik kaynagi stereo dan monoya geçiyor dedin yani hoparlörden çıkan stereo veya mono ses farkı nedir??

stereo, adi ustundecift kanal.
mono ise tek kanal. eger mikrofon kullanacaksan mono olur ama muzikse stereo olmak ya da mikserle toplamak zorindasin aksi taktirde bir kanal kaybedersin.

arkadaşlar muzik yayın ve anons sisteminde her zone için ayrı amfi mi kullanmamız lazım? projemde muzik yayın ve anons sistemi var 6 zone, her zone u ayrı ayrı kullanabilmeliyim istediğimde a zonu kapatarak b zonundan muzik yayın yapmak istesem hoparlör gücüne uygun 6 ayrı amfi mi almam lazım yoksa sadece muzik ve acil anons için 2 ayrı amfi alarak bunu ses kontrol modülünden (10 bölgeli) halledebiliyor muyum?

Merhaba.
Evet dediklerinizi sabit bir merkezden yapacaksanız,her zone için ayrı amplikatör kullanacaksınız.Yok zonu kendi bölgesinden kumanda edecekseniz o ayrı bir konu.Birinci konuya gelecek olursak bunu hem analog sistemler ile hem digital sistemler ile yapmak mümkün.Konu tamamen bütçeniz ile alakalı.En düşük bütçe ile her zone amplikatörünü ses mixeri ile ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.Diğital sistemi merak ederseniz(maliyeti oldukça yüksek) resimlerini sizin ile paylaşabilirim.Listedeki ürünlerin çoğu işinizi görmeyecektir.
önemli not:alt yapı hazır bitmiş durumda mı,her zone 'dan ayrı hat çekilmiş mi?

Merhaba.
Evet dediklerinizi sabit bir merkezden yapacaksanız,her zone için ayrı amplikatör kullanacaksınız.Yok zonu kendi bölgesinden kumanda edecekseniz o ayrı bir konu.Birinci konuya gelecek olursak bunu hem analog sistemler ile hem digital sistemler ile yapmak mümkün.Konu tamamen bütçeniz ile alakalı.En düşük bütçe ile her zone amplikatörünü ses mixeri ile ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz.Diğital sistemi merak ederseniz(maliyeti oldukça yüksek) resimlerini sizin ile paylaşabilirim.Listedeki ürünlerin çoğu işinizi görmeyecektir.
altyapıya yeni başlayacagım..listedeki işimi görmeyecekleri nedenleriyle açıklayabilir misin?

Rack kabin,hoparlör,kablo dışındakilerin teknik özelliklerini bilmediğim için ihtiyacınıza cevap vermeyeceğini düşünüyorum.özellikle 10 bölgeli master kontrol modülü ,10 bölgeli mikrofon modülünün neyi nasıl kontrol ediyor,bildiğimiz switcher cihazı mı? Müzik anons mixer'inin teknik özellikleri neler,kaç kanal çıkışı var?
emin olmanız gereken, zonları ayırmak zorunda olduğunuz ve her zone için ayrı cihaz kullanacağınızı bilmeniz,ayrıca tüm sistemi aynı odaya kurmanız gerektiğidir.
2 adet power amplikatör yazmışsınız,bunlar zaten işinizi görmeyecek.6 adet (toplam hoparlör sayısına ve gücüne göre) aynı marka ve model,100v trafolu amplikatör alacaksınız.kafanızdaki projeyi daha ayrınlı anlatırsanız ince detaylara gireriz.
en başdan sormayı unuttum,binada yangın ihbar sistemi var diye düşünüyorum,bu sistem faal midir?

Son düzenleme:
Rack kabin,hoparlör,kablo dışındakilerin teknik özelliklerini bilmediğim için ihtiyacınıza cevap vermeyeceğini düşünüyorum.özellikle 10 bölgeli master kontrol modülü ,10 bölgeli mikrofon modülünün neyi nasıl kontrol ediyor,bildiğimiz switcher cihazı mı? Müzik anons mixer'inin teknik özellikleri neler,kaç kanal çıkışı var?
emin olmanız gereken, zonları ayırmak zorunda olduğunuz ve her zone için ayrı cihaz kullanacağınızı bilmeniz,ayrıca tüm sistemi aynı odaya kurmanız gerektiğidir.
2 adet power amplikatör yazmışsınız,bunlar zaten işinizi görmeyecek.6 adet (toplam hoparlör sayısına ve gücüne göre) aynı marka ve model,100v trafolu amplikatör alacaksınız.kafanızdaki projeyi daha ayrınlı anlatırsanız ince detaylara gireriz.
en başdan sormayı unuttum,binada yangın ihbar sistemi var diye düşünüyorum,bu sistem faal midir?
malzeme listesindekileri kullanacağım o listeyi araştırarak oluşturdum sanırım benim bağlantım da aşağıdaki gibi olacak

http://www.mikafon.com.tr/files/products/pdfs/PC-10M-100v-10bolge.pdf

10 BÖLGELİ DİGİTAL MASTER KONTROL MODÜLÜ 1 ad.
10 BÖLGELİ MİKROFON MODÜLÜ 1 ad.
EMERGENCY MODÜLÜ 1 ad.
POWER AMPLİFİKATÖR 400-700W 2 ad.
MÜZİK VE ANONS MİKSERİ 1 ad.
S/A TAVAN TİPİ HOPARLÖR 6W 145 ad.
VOLUME CONTROL 30 ad.
RADYO MODÜLÜ AM/FM 1 ad.
MEDIA PLAYER (MP3, MP4, DVD) 1 ad.
18U RACK KABİN 600*600 1 ad.
2'Lİ TERmOSTATLI FAN GRUBU 1 ad.
6'LI, SİGORTALI PRİZ GRUBU 1 ad.

yangın girişi var yangın alarm anında gerekli anonslar yapılacak
ups ile beslemesi var

Muzik kaynağından ve mikrofondan gelen sesleri master kontrol modulu kontrol etmezmi? acil durumda emergency modulu müdahele etmez mi?

Merhaba.
resimleri paylaşabilir misiniz? sistemin anolog veya digital farkı nedir biraz açar mısınız? sistem faal nedir? burda hoparlör ve amfi trafolu olacak

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri