Amfi yapımı

mehmetaliu

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Ben bir amfi yapmak istiyorum. Ama amfi deyince öyle büyük bir sey olmasın. Sesi yukseltsin, Bilgisayar hoparlörünun üstünde bir şey olsun yeter. Ama en fazla on hoparlör bagllayacagim. :D
Bir de uzun mesafe kablo çekeceğim. Bunun için hat trafosu kullanmam lazım her halde. Hat trafosunun kullanımını bilen bir arkadaş yardimci olabilir mi?
Çok teşekkür ederim

hat trafosunun amaci o degil ki:)
sadece empedans uydurma icin ve dc filtresinde kullanilir dun sana soylemistim. istedigin gibi coklu yapida kurallarina uygun baglanti yaparsan istedigin kadar hoparloru parlel baglarsin,
bence tda2030 un datasini incele onda coklu baglanti ornegi de vardi.
amabence tda2003 ile basla. ya da tda2822m ile-

hayatinda hicdata indirmedin degil mi:)
amfi entegrelerinin datasinda uygulamalari olur.

Indirdim ama işime yaramadi:) . Neyse çok teşekkür ederim.
Bana çok büyük birsey lazım değil. Sesi yukseltsin yeter. Ek olarak bass tiz filan onlar olabilir. Gerisi önemli değil.
Bir de uzun mesafelere dayanır değil mi

Böyle bir devre varmış dataseet de. Ama ses giriş çıkışı nerede?

Ekli dosyalar

• 1430406925795.jpg
    1430406925795.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 20
Kısa çizgiler şase (-) (Topraklanacak olan) kutup,Vi ses girişi,hop. simgesi olan yer (RL) ses bağlantısı,yani hoparlör bağlanacak olan çıkışıdır.VS + ve VS - kısmı amfi beslemesinin girişleridir. Stereo değil yalnız,mono amfidir bu,2 tane kullanılırsa stereo olabilir,güç çıkışı kaç watt.'lıktır bu tda 2030'un,bu değer ayrıca datasheetinde de yazar.tda 2030 datasheet'i yazıp Google'dan aratın.Bu güçteki bir amfi tam işinize yarar mı?
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/25043/STMICROELECTRONICS/TDA2030.html
(14 watt çıkış değerinde ve simetrik +- 18 volt beslemeyle beslenen bir amfi.)Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Tamamdir. Herkese çok teşekkür ederim

sen tda2822m ilebasla ise.
o cok basit.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular