hangi röle sizce

memars

Üye
arkadaşlar entes rölede reaktif-kapasitif oran giriyorsun ama sadece alarm veriyor.kael de ise bu oranları girdiğinde buna göre röle snırlar içinde kalıyor.bu konuda görüş almak isterim.teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sn memars,tespitiniz doğru entes C-CS modellerinde reaktif-kapasitif oranlar; set edilen değerlerin aşılması durumunda, sadece alarm noktasında işe yarıyor.TENSE marka R.G.K.R de oranlar set edilen değerler içinde kalıyor tabiiki uygun kondansatör seçilmesi durumunda .TENSE çalışma prensibi olarak çok yalın bir şekilde tasarlanmış.dez-avantajı kondansatörleri oldukça uzun zamanda tanıması.entes te bu işlem 2 -3 dakika sürerken tense de bu 20-30 dakikayı buluyor.sistem çalıştığı için ani çekilen akımlardan dolayı bu tanımayı geciktiriyormuş.sadece kompanzasyonun enerjilendirilmesi durumunda bu gecikme sorunu minimize ediliyormuş.ENTES te ayar sahası olarak sadece cos hanesinden girerek CAP değerini aşağı çekmek suretiyle yapabiliyorsun(devreye daha çok kondansatör aldırmak için )bunun dışında müdahale şansımız yok.ENTES bu yazılımla dezavantajı da yüklenmiş oluyor.

Arkadaşlar,entesin direkt olarak tan fi set imkanı olmadığı gibi,daha bir çok demode unsuru var.Mesela ilk kademeye 3 fazlı kondansatör bağlama zorunluluğu var.kael,Tense ve elektropan da böyle bir zorunluluk yok.İstersem hiç trifaze kondansatör kullanmayabilirim.Program seçmeyede gerek yok.Entesin haricinde bahsettiklerim endüktif ve kapasitif sınırlar içinde çalışıp işi bitiriyor.Zaten müşteri için asıl olan bir şekilde cezaya girmemektir.

ALINTI"
tense rolenin sisteme mudahale algoritması cok ilginc , hem akan gucleri hem birikmis enerjıleri goz onune alıyor ona gore bir optımum deger belirliyor , ayrıca sistemden akan guclere birikmis enerjılere bakıp girilen end ve kap hedef degerlerini kendi iç algoritmasında yine kullanıcının istedigi hedefleri tutturmak için otomatik olarak degestiriyor yani bir nevi geri beslemeli olarak calısıyor , ayrıca birbirine cok yakın kademeleri esit sayılarda kullanıyor boylece kontakların daha az aşınmasını temin etmeye calışıyor , ayrıca sistemin 24 saatlik guc analizini noktasal olarak cizip kllanıcının sistem için en uygun, hem aksam hem gunduz veya degisik peryodlardaki davranıslarınada cevap verecek kondansator secimini yapmasını saglıyor , ayrıca cevap suresi 400 ms kadar inebiliyor , eger aynı kademe den uc veya dort tane baglarsanız punto makinelerinde bile kullanabilirsiniz,cunku bir grup kon bosalırken diger aynı degerdeki hazır grubu devreye alabilir , ayrıca cok ilginc bir ozelligide cihazın hem kapasitif hem enduktif kompanzasyon yapabilmesi cihaz bırakın sistemi biri enduktif digeri kapasitif iki farklı fazı bile aynı anda kompanze edebiliyor "

kondansatör ölçümü konusunda eğer sistemde girip çıkan yükler var ise bu geç oluyor ama yok ise 2-3 dk da bu işlem sonlanıyor şahsen benim hoşuma giden alıntı olan yazıdaki sisteme davranışı, gerçekten tebrik ediyorum

arkadaşlar çok teşekür ederim.ben entes kullanıyordum sıkıntım yok ama işimiz şansa kalmsın.ileriye dönük sağlam çalışalım.diğer röleleri de deniyecem.

kompanze ' Alıntı:
...TENSE çalışma prensibi olarak çok yalın bir şekilde tasarlanmış.dez-avantajı kondansatörleri oldukça uzun zamanda tanıması.entes te bu işlem 2 -3 dakika sürerken tense de bu 20-30 dakikayı buluyor.sistem çalıştığı için ani çekilen akımlardan dolayı bu tanımayı geciktiriyormuş.sadece kompanzasyonun enerjilendirilmesi durumunda bu gecikme sorunu minimize ediliyormuş...

Evet, röle değişiminde işletmedeki çalışmaları durduramadığımızda 40-45 dakikaya kadar beklediğim oldu (Çok problemli bir işletmede). Ama kondansatör tanıtma işini çay saatine denk getirince 5 dakika bile sürmüyor.
Uzun sürmesi (bana göre) kondansatörleri doğru tanımak istemesi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,486
Kullanıcılar
450,459
Son üye
mustafasevimli51

Yeni konular

Geri