Guvenlik Kayit Cihazi Video Cikisi Parazit, Dalgalanma Sorunu

Sorunun nedeni kablo olabilir. Şaseleme doğru yapıldı mı?
Kullandığınız kablo çeşidinin ekranlaması da iyi
Kaliteli marka kablo mu?
Şaselemede sorun yok. Kablo çok kaliteli. Ama bu işle uğraşanlar mesafeden dolayı bu tür bozulmaların yaşanması normalmiş. Hele ki bakır kablo manyetik alandan daha çok etkilenirmiş.
Onlara göre çözüm:
1. HDMI KABLO
2. CAT KABLO VE CAT KABLO HDMI DÖNÜŞTÜRÜCÜ
3. BALUN
EN KOLAYI BALUN BENİM İÇİN. 70 TL ALIP DENEYECEM.

Şaselemede sorun yok. Kablo çok kaliteli. Ama bu işle uğraşanlar mesafeden dolayı bu tür bozulmaların yaşanması normalmiş. Hele ki bakır kablo manyetik alandan daha çok etkilenirmiş.
Onlara göre çözüm:
1. HDMI KABLO
2. CAT KABLO VE CAT KABLO HDMI DÖNÜŞTÜRÜCÜ
3. BALUN
EN KOLAYI BALUN BENİM İÇİN. 70 TL ALIP DENEYECEM.
Yararlı olur, umarım sorun çözülür.

Sonucu buradan paylaşırsınız?

Bnc konnektorlerin ucuna filtreler satılıyor. Denemekte fayda var. Ayrıca kabloyu ağ kablosuna çevirmeniz mümkün olursa; HDMI to CAT5/6 extender başarılı sonuçlar veriyor.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Kayıt cihazının bağlı oldugu prizin topraklamasını kestim görüntü cam gibi oldu.

Arkadaşlar 1 aydır sorunsuz çalışıyordu. Görüntü şimdi aşağıdaki gibi oldu. DVR kayıt cihazının bnc görüntü çıkışında elektrik oldugunu fark ettim. Takip edince 35 m uzaklıktaki görüntü akdardığımız tv nin toprağında elektrik oldugunu fark ettim. Sonra topraktaki elektrik gitti ama görüntü düzelmedi. Aynı zamanda tvnin beslendiği prizin toprağını iptal edip denedim gene düzelmedi.
Forumda dvr şasesinden kablo alıp prizin topraklamasına bağlamaktan bahsedenler olmuş bu çözüm olabilir mi? Benim burda anladığım priz topraklaması iptal edilip dvr şasesinden bir kablonun alınıp prizin topraklanmasına bağlanması doğru mu?
Bir de bir sey sormak isterim bu prizlerde toprak bağlantısı olmazsa normal şartlarda görüntü temiz olması gerekmez mi?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-01-13 at 12.57.22.jpeg
    WhatsApp Image 2024-01-13 at 12.57.22.jpeg
    146.8 KB · Görüntüleme: 10

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular