Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

murat arkadaşım öncelikle 1 adet ar2-a ptc almalısın

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
selam arkadaşlar, AR2-A ile AR2-G1 haberleşme ile ilgili bir program örneği gönderebilirmisiniz, sanırım bir şeyler atlıyorum, programda sürekli haberleşme ile ilgili uyarı veriyor, simdiden teşekkür ederim saygılar

Merhaba,

Haberleşme ile ilgili hata mesajı almanızın sebebi muhtemelen sistem kontakları içinde bulunan "ErrCommG1" kontağının kullanılmamış olması.

Bu kontak AR2 CPU ile AR2-G1 genişleme modülünün haberleşememesi durumunda kapalı konuma geliyor. (Örneğin aradaki bağlantı kablosunun kopması durumunda, v.b.)

Bu kontağın kullanımına örnek olarak;
"ErrCommG1" kontağını bir güncel ekrana bağlayabilirsiniz. Böylece haberleşme ile ilgi herhangi bir sorun yaşandığında cihaz ekranında uyarı mesajı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Editörde aldığınız mesaj sadece uyarı amaçlı olup, programı yükleyip kullamanıza engel değildir. Sadece haberleşme hatası durumlarında aktif olan "ErrCommG1" kontağı kullanmadığınızı belirtir.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

selam arkadaşlar, AR2-A ile AR2-G1 haberleşme ile ilgili bir program örneği gönderebilirmisiniz, sanırım bir şeyler atlıyorum, programda sürekli haberleşme ile ilgili uyarı veriyor, simdiden teşekkür ederim saygılar

teşekkür ederim, bir de şu rezerve özelliği ile ilgili bilgi verirseniz çok memnun olurum, saygılar

slm ben otamatik kumanda bilgisi olan fakat plc bilgisi olmayan birisiyim bu konud eğitim amçlı kitabınız yada e kitabınız varmı varsa bana yardımcı olurmusunuz gemo yu fuarda<tanıdım ve kullanmak istiyorum

merhaba hayırlı calışmalar ben samsundan tokgoz elektrik otomayon celal öncelilikle gemonun yerli malı oldugu için kulanmak isterim calışmalarınızı takip ediyorum fakat bunu egitim ve seminerlerle desteklemeniz gerektigine inanıyorum.egitime verdiginiz destekten kıvanc ve mutluluk duydum. calışmalarınızda başarılar dileriz ZALİMLERİN ZÜLMÜ VARSA BİZİMDE ALLAHIMIZ VAR israili kınıyoruz

Herkese selamlar
Bende akıllı röle denince gemo kulananlardanım bu güne kadar gemo ile projelerimi yardımsız kendim çözdüm
Ama gemo firmasının deneme ve bazı proje örneklerinin olması gerktiğini düşünüyorum.
Kesinlikle bu büyük bir eksiklik kimse amerikayı yeniden keşfetmemeli.
Ben hep şunu düşünüyorum yaptığım projeler daha farklı nasıl yapılır yada gemonun benim bilmediğim farklı özellikleri nedir diye
eğer demo olarak örnekleriniz varsa bence bunu paylaşmalı

merhabalar okan gemo ıle bırcok uygulamam var ama sayıcı ve zaman rolelerınde rezerve ozellıgını kullanamadım nasıl yapılıyor yardımcı oluranız sevınırım.
aktıf edınce uyarı verıyor ıyı calısmalar

okan bey bende AR2A kullandım
1... analog çıkışta olmalı
2.... yazılı programı çağra bilmeliyiz
ben en önemli nokasanlar bunlar analog çıkış şart

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,159
Son üye
delta2366