Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Bu ar2-a modeli smart delay plc kullanıyorum gerçek zaman saati uyglamalarında cihazın rtc özelliği yoktur uyarısı veriyo yükleyince err rtc uyarısı verio cihaz katalogta gerçek zaman saati var olarak gördüm bilgilendirirseniz sevinirim

Merhaba,

Cihazlardaki gerçek zaman saati fonksiyonu opsiyoneldir.
Gerçek zaman saatli cihazların karton kutusundaki ve yan yüzündeki etiketteki tam kodunda "-RTC" ibaresi vardır.
Örneğin;
AR2-A-24VDC-14D-RTC

Bahsettiğiniz cihazda muhtemelen gerçek zaman saati fonksiyonu yok.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
okan bey merhabalar gemo plc de kullanılabilen basınç sensörü varmı? İÇ ve dış basıncı kıyaslayıp redüktörlü bir motor ile havalandırma pencerelerini açıp kapatmak istiyorum . yardımcı olursanız sevinirimm

arkadaşlar gemo üzerindeki flitreli sayıal giriş nedir. ne amaçla kullanılır bilen anlatırsa sevinirim..

Bende yeni başladım lojik devreler hakkında bilgim var entegrelerle vs. uygulamalarını bi çok kez yaptım fakt Akıllı röleleri ilk kez kullnıcam ypmk ıstedgım şey

Siyah parçayı fikstüre oturtcm ve click swıtch ile bunu algıcak (input1) çıkşta bağlı olan piston mili parçanın üzerine gidicek parçanın cıkmasını engellicek. 3adet sensor kullancım piston ileride olduğu konumda iken tek tek siyah parçaya beyaz parça montajını yapıcam. 3 sensör de kndıne ait olan beyaz süngeri algılıcak. Çıkışta Ve valfı kullnmam gerek çünkü 3 sensörde sistemi ok eldiği zaman çıkış lojık olarak 1 olamalı . Siyah parça uzerine 3 adet beyaz parça mntajını yaptım sistem ok verdi ve piston geri çeklmesi gerek ve parçyı fikstrden alıp aynı dönguyu sağlamalıyım

Ama parçayı ılk taktığım sırada clıck swch parcyı algılayıp piston kolunu ileri sürdü, aynı zamnda montaj ypıldkktn snra sistem ok vericek, piston kolu geri nasıl gidicek ?

Fiber optık sensörlerle algılatmayı düşünüyorum (3 sensor olduğu için İnput 2-3-4) Toplam 4 giriş oldu

arkadaslar ugrasiyorum ama saglikli olarak yapamadim
yardimci olursaniz sevinirim
8 girisim var her bir giris 1 alarmi temsil ediyor
1 alarm geldiginde ekranda mesala
giris 1 alarm 1 yazacak
giris 2 alarm 2 yazacak
giris 3 alarm 3 yazacak

sinyaller tek tek geldiginde sorun yok o andaki tek sinyale ait alarm ekrani devamli olarak gozukecek
birden fazla geldiginde ise her alarm 3 saniye gozukecek ve diyerine gececek
sinyaller gelmeye devam ediyorsa bastan tekrar baslayacak
sinyallerden biri giderse gosterimde olan alarm sayfalari gitmeyecek resetlendikden sonra alarm sinyali olmayan girise ait ekran gosterimden kalkacak
diyerleri zaman araliklariyla gosterilmeye devam edecek
hic bir alarm yok iken ekranda alarm yok yazacak
I_O sayfasi hic gozukmeyecek

simdiden tesekkurler

iyi günler
4 satır rs 485 ve rs 232 haberleşmesi olan operatör paneli haberleşme sağlayabilen ürününüz var mı_? plc
bi kaç sorum daha olacak izmir bayiniz varsa tel numarasını rica edicem teknik olarak görüşebileceğim.

Selamlar Bana GEMO PLC Hediye Geldi Abim Tarafından Kendimi Geliştirmek Amaçlı GEMO PLC V_11 Fakat Bir yerden Bir Döküman Bulmam Lazım Ayrıntılı Bir Şekilde Şimdiden Teşekkürler....!!

arkadaşlar gemo üzerindeki flitreli sayıal giriş nedir. ne amaçla kullanılır bilen anlatırsa sevinirim..
Merhaba,

Filtreli sayısal giriş, ayrıca bir zaman rölesi kullanmadan girişleri filtrelemenizi sağlar.
Örneğin Ayarlar / Sayısal Girişler menüsünde Sayısal Giriş 1 için FtON süresini 1.00 saniye yaparsanız.
I1'e 1.00 saniyenin altında gelen sinyaller 0 kabul edilir.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO
GEMO Elektronik Ltd. Sti.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular