gaz dedektörü

nusret45

Üye
merhaba arkadaşlar elimde itek marka basit bi gaz dedektörü var bunu tüpçüye takmamız gerekiyo ve dedektörden çıkan kablolar var ben daha önce baglantısını yapmadım ve nasıl oldugu konusunda bi fikrim yok yardımcı olurmsunuz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
SAYIN ARKADASIM
Cihazı sadece gazalarm olarak kullanacaksan fişini takman yeterli
ama selenoid valf gibi dogalgaz da kulanacaksan yani gazı kesmek için
gazalarımının 1.ci AYAGI NO yazan KIRMIZI KABLO yu selenoid bobinin 1.ci
AYAGINA BAGLA
2.Cİ AYAGI NC yazan MAVİ KABLO BOŞTA OLACAK
3.CÜ AYAGI COM yazan SİYAH KABLO şebekeden gelen FAZ a yani + ya takılacak
selonoidin 2.Cİ AYAGI şebekeden gelen NETURN e yani - ye takılacak
Selenoidin 3.cü ayagı TOPRAK OLACAK
anladıgım kadarıyla sen sadece gaz alarm mı olarak kullanacaksın
SADECE FİŞİNİ TAK YETER ÖNCE ÖTECEK 5 SANIYE SONRA KESECEK

takmam yeterli olacak diyosun da üzerinde hoparlör yok nasıl ikaz verecek .ben üzerinde hoparlör olan gaz dedektöründen almayı düşünüyorum böylelikle sorunum çözülür mü sizce

Şöyle bir çizim buldum. Umarım faydalı olur.
selenoid_vana_sema.png

takmam yeterli olacak diyosun da üzerinde hoparlör yok nasıl ikaz verecek .ben üzerinde hoparlör olan gaz dedektöründen almayı düşünüyorum böylelikle sorunum çözülür mü sizce
hoparlor dedektorun icinde arkadasm.hem sesli hem isikli uyari verir..harici olarak paralel bir siren-alarm vs bisey de yapabilirsin istersen..

Bir şey sormak istiyorum. Bu 12V adaptör gaz dedektörünün içinde olanı da var mı? Yani adaptörün dahili olduğu gaz dedektörü.

Teşekkür ederim Sayın ustam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri