Güneş paneli ile dalgıç pompa çalıştırma

1600 watt panelden %100 verım alamazsın benım tavsıyem en azından paneller ıle ınverter arasına en az 2 adet akü koyman
sıstemı de 24 v uzerınden kurarsan daha sağlıklı olur .

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sayın delifisekali senin dediğin gibi yapsam 2 hp pompa ile 30 metreden saat de tahmini ne kadar su çeke bilirim?

sayın atmel50 şimdi bu senin dalgıçın boru çıkış çapına, kullandıgın boru uzunlugu, hız kontrol ayarlarına göre değişir.

anladım ama ortalama bir rakam verseniz tecrubenize dayanarak

benzer bi sistem bende kurdum ama ufak sorunlar yaşıyom yardımcı olurmusun sana özelden yazdım şimdiden tşk ederim

GnNg8Z.jpg
p4kadr.jpg
RyN4W7.jpg
yd1v7j.jpg

panoyu topladık sistem yaklasık 1 yıldır calışıyor biraz gec kaldı fotolar işler yogun

Merhabalar.
Elinize sağlık, zevkle okuduk, zevkle izledik, bir miktar da kıskandık:)

Şarj regulatörlerinin tanesini 95 tl'den temin ettiğinizi belirtmişsiniz. Biraz araştırdım, MPPT özellikli, kaliteli bir alet ve o fiyattan temin etmek şu an imkansız gibi duruyor. Nereden /nasıl temin ettiğinizi belirtebilirmisiniz?

Bir diğer sorum da, 2500w 2 adet modifiye sinüs inverter kullanıyorsunuz gördüğüm kadarı ile. Ev eşyalarını/buzdolabını da çalıştırdığınızı söylemişsiniz. Modifiye sinüs olması size hiç sıkıntı yaratmadı mı? Özellikle motorlar demeraj akımı çekerken, inverter ve motor davranışları nasıldı acaba? AC motor sürücüsü (dalgıç için) modifiye inverterin açığını kapatıyor mu?

Selamlar..

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri