Güneş panel yapımı

Malesef kendi ihtiyacım için getirtmiştim fazla olsa idi düşünmeden gönderirdim. Denemekte fayda var. O cihaz ile şarj regülatörü kullanmadanda direkt akü şarjı yapabilirsiniz.

kolay gelsin.
Peki aku doldugunda sarj yapmaya devam mi eder yoksa sarj etmeji kesermi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Onu demek istemedim sizin aldiginiz buck cihazi alsam aku doldugunda kesermi diye sormustum

Benim aldığım cihazda çıkış voltajını akü dolu voltajına ayarlayacaksınız diyelimki 14.4 volt. Akü voltajı bu değere ulaştığında voltajlar eşitleneceği için akım minimuma düşecek veya akmayacaktır. Çünkü iki devre arasındaki potansiyel fark yoktur.

Benim aldığım cihazda çıkış voltajını akü dolu voltajına ayarlayacaksınız diyelimki 14.4 volt. Akü voltajı bu değere ulaştığında voltajlar eşitleneceği için akım minimuma düşecek veya akmayacaktır. Çünkü iki devre arasındaki potansiyel fark yoktur.
Panel 150 wat bir sorun olmaz degilmi

150 watt biraz yüksek güç dilerseniz şu linkteki ürün daha mantıklı ancak bu ürünü test etmedim. akım kontrolü sağlamıyor. Sabit voltaj kontrolü sağlıyor. Sorun olacağını sanmıyorum.

http://www.ebay.com/itm/LTC3780-Hig...965?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20eddb5985

Özellikleri ise aşağıdaki gibi giriş voltajı 32 volta kadar destekliyor asıl önemlisi çıkış voltajını 24 volta kadar ve 14 ampere kadar verebiliyor görünüyor.

$_12.jpg

- Input voltage:5?32V
- Output voltage:2?24V
- Output current:0.01-14A
- To adopt advanced technology for synchronous rectifier, conversion efficiency up to 98%
- Working frequency :200KHz
- Output over current, short circuit protection, output even if short circuit will not be afraid, will automatic protection circuit
- Input with 15A fuse, added level of security and protection measures
- Chip with overheating protection, over temperature automatically stop working
- Input under-voltage protection, the input voltage is lower than 4.5 V when stop working
- No input reverse connect protection, input/output will burn
- Soft start function, make sure no overshoot voltage in the process of electricity
- It can directly control the output voltage of the switch, directly grounding can shut down the output voltage, module into sleep mode. Don't pick up (suspended) or open output
- Full load temperature :rise to 50 ?, shipment has been shipped heat sink, strengthen heat dissipation
- Working temperature:?45??85?
- Volume:85X48X25mm
- Connection mode: terminal type

150 watt biraz yüksek güç dilerseniz şu linkteki ürün daha mantıklı ancak bu ürünü test etmedim. akım kontrolü sağlamıyor. Sabit voltaj kontrolü sağlıyor. Sorun olacağını sanmıyorum.

http://www.ebay.com/itm/LTC3780-Hig...965?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20eddb5985

Özellikleri ise aşağıdaki gibi giriş voltajı 32 volta kadar destekliyor asıl önemlisi çıkış voltajını 24 volta kadar ve 14 ampere kadar verebiliyor görünüyor.

$_12.jpg

- Input voltage:5?32V
- Output voltage:2?24V
- Output current:0.01-14A
- To adopt advanced technology for synchronous rectifier, conversion efficiency up to 98%
- Working frequency :200KHz
- Output over current, short circuit protection, output even if short circuit will not be afraid, will automatic protection circuit
- Input with 15A fuse, added level of security and protection measures
- Chip with overheating protection, over temperature automatically stop working
- Input under-voltage protection, the input voltage is lower than 4.5 V when stop working
- No input reverse connect protection, input/output will burn
- Soft start function, make sure no overshoot voltage in the process of electricity
- It can directly control the output voltage of the switch, directly grounding can shut down the output voltage, module into sleep mode. Don't pick up (suspended) or open output
- Full load temperature :rise to 50 ?, shipment has been shipped heat sink, strengthen heat dissipation
- Working temperature:?45??85?
- Volume:85X48X25mm
- Connection mode: terminal type
Ustad bu sarj modulu yok bunun senin aldigin daha iyi gibi

Bu ürün 220 voltu kontrol etmek için kullanılıyor. Malesef uygun bir ürün değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,271
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri