Fotoselli Dış Aydınlatma

kardes lambalar ayrı ayrı yerlere takılcak yanı bızede uc tane fotosel role lazım yanı her bırınde bır projektor calıscak saedece gece yancak faz notr gırıslerı ve lamba cıkıslarının baglantısını cozemedım role uzerınde bana detaylı acıklayabılırsenız sevınırım yanı her bır projektore ayrı ayrı fotosel role takılcak bırde bu fotosel rolede ayarlama fılan oluormu fotosel rolede faz notr gırısı ve lamba cıkısları lutfen......

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaslar fotosel role ve göz ıkı adet 30 wat projektor bagladık sounsuz calısıyordu uc gun sonra gece yanıp gunduz sonen lambalar bugun gunduzde sonmemıs gıttm baktım her sey normal aslında fotosel role uzerındekı ıslem ısıgı yanmıyordu yanı yansa göz arızalanmıs dıycektım ama goz saglam bu neden olujs olabılır arkadaslar gunduz sonmemıs sonra kabolalır cıkarıp taktım bı kaz kez sonra sımdılık duzeldı bır daha yaparsa ne yapmalıyım yanı gunduzde sonmese

fotosel.jpg

1) Daha önce black prince'in paylaştığı şemayı kullanacaksınız.
2) Elinizde bulunan uygun amperajda bir kontaktör yada röle üzerinden istediğiniz sayıda projektör bağlayabilirsiniz. (1 adet fotosel 1 adet göz)
3) 3 adet 30w led projektör 0,41A çeker bunu direk fotosel röle kontağı üzerinden verebilirsiniz.(1 adet fotosel 1 adet göz)

sorunuz ile ilgili: gözü nereye ve nasıl yerleştirdiniz?

göz iç kısımda yanı karanlıkta yanıyordu gunduz sonuyordu kardesım bunun yıne aynısı olmus gunduzde yanıyor lambalar bana kafayı yedırtecek ya buı neden arıza vermıs olabılır lambalar gunduz nıye sonmez uc gun calısıyor sonrakı gun gunduz sonmuyor bugun yıne olmus fotosel role ve goz ıkı adette 30 vat projektor baglı acıl yardım lutfen .....gunduz neden sonmuyor her sey normal baglantılar dogru

Kontaktör, röle göz kontrol et bunları da yapamazsan suçu önceki bakımcıya at :)

2adet 30wat projektoru sadece entes marka fotosel role ve goz le baglamıstım cok basımı agrıttı sorun ustune sorun gece yanıp gunduz sonuyordu uc gun sonra gunduzlerı sonmemeye basladı vs vs ıkı uc kez bu gunduz yanma olayını yaptı daha sonra bu montajını yaptıgım devreye sayport marka kontaktor bagladım bakalım nolcak sorunları cozecekmı yanı gunduzlerı sonecekmı bılmıyorum arkadaslar bagladıgım bu kontaktor faydası olurmu lutfen cevap verırsenız cok sevınırım bu konu kafamı cok mesgul edıyor...bırde aksam role devreye gırdıgın de bagladıgım ıkı adet 30wat prjektor uc dort kez yanıp yanıp sonuyor bu gozun ısık almasından kaynaklanıyor sanırım ama sonra normale donup yanıyor yanı bu yanıp sonmeler devrddekı aletlere zarar verırımı yanı fotosel role ve kontaktore ??????????????

2adet 30wat projektoru sadece entes marka fotosel role ve goz le baglamıstım cok basımı agrıttı sorun ustune sorun gece yanıp gunduz sonuyordu uc gun sonra gunduzlerı sonmemeye basladı vs vs ıkı uc kez bu gunduz yanma olayını yaptı daha sonra bu montajını yaptıgım devreye sayport marka kontaktor bagladım bakalım nolcak sorunları cozecekmı yanı gunduzlerı sonecekmı bılmıyorum arkadaslar bagladıgım bu kontaktor faydası olurmu lutfen cevap verırsenız cok sevınırım bu konu kafamı cok mesgul edıyor...bırde aksam role devreye gırdıgın de bagladıgım ıkı adet 30wat prjektor uc dort kez yanıp yanıp sonuyor bu gozun ısık almasından kaynaklanıyor sanırım ama sonra normale donup yanıyor yanı bu yanıp sonmeler devrddekı aletlere zarar verırımı yanı fotosel role ve kontaktore ??????????????

Daha önce fotosel rölede gözün genelikle problem çıkardığını bu nedenle astronomik röle kullanılmasını tavsiye etmiştim.
Probleminizin göz ile alakalı olduğu anlaşılıyor, gözü pano içi gibi çok az ışık alan bir yere koyduysanız gün ışıgını alamayacak dolayısıyla da aydınlatma sisteminiz devrede kalacaktır.

göz yada role kontağı yapışık kalıyor bi ihtimal tabii slm

İki tane 30w projektör fotosel kontağı üzerinde de çalışır kaldı ki kontaktör kullanılmış kontak yapışması olayına ihtimal vermiyorum. Göz konumu ile alakalı bir sorun.

İki tane 30w projektör fotosel kontağı üzerinde de çalışır kaldı ki kontaktör kullanılmış kontak yapışması olayına ihtimal vermiyorum. Göz konumu ile alakalı bir sorun.
evet doğru bende bi ihtimalden bahsettim biz elektrikçiler çok şüpheciyizdir gözümüzle görmeden pek inanmayız:)slm

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri