forum amacından uzaklaştı mı benmı yanlış duşunuyorum

Karşıt görüşler,farklı bakış açıları olmazsa bu farklılıklarla bir serbest tartışma ortamı oluşup,çeşitli farklı görüşlerle birlikte geniş bir bilgi ve görüş yelpazesi de oluşamaz hiç şüphesiz.Tartışma,serbestçe fikirlerini ortaya koyabilme,yalnız forum için geçerli olmayıp, demokrasinin de olmazsa olmaz bir gereğidir.Ancak bunu yaparken de,sn.meraklı elektrikçi'nin de değindiği üzere,lütfen bizden yaşça büyük ve sayılması gereken değerli forum üyelerimize,yöneticilerimize gösterilmesi gereken saygıyı,klavyeyi ustalıkla kullanarak koruyalım, uslüp ve yazı tarzını titizlikle muhafaza edelim,kararlı ve mantıklı bir yazıyla kendimizi ifade etmeye çalışalım,sınırları çok fazla zorlamaktan da çekinelim.Bu forum bizler için çok şeyler ve iyi bir gelecek vaat etmektedir,birey olarak bunun bilincine varalım.

Forumda kendini çok iyi ifade eden ve tarzını değiştirmeden herkese örnek olabilecek çok değerli arkadaşlarımız var.Örneğin,isim vermem gerekirse çekinmeden;sn.mardahan,sn.meraklı elektrikçi,sn.yetenek,sn.tekin 126,sn.elektrofizikçi,sn.kudret uzuner'i ilk aklıma gelenler olarak söyleyebilirim.Diğerleri de meclisin dışında değiller.Şu anda aklıma gelenler bu nadide üyeler..

Forumun amacından hiçbir şekilde tamamen uzaklaştığını düşünmüyorum.Tatil sezonu dolayısıyla,belki bir nebze tartışmaların eski lezzetini vermekten biraz uzaklaştığını,yardımlaşma,bilgi paylaşımı,insan dostluğu ve insan ilişkilerini üst düzeyde tutabilmek olan ana hedefin,belki son zamanlarda yeni katılan üyelerimiz aracılığıyla başka amaçlara,tartışmalara uzanan konu sapmalarına kaydığını,asıl amacından,ancak belki bu şekliyle istisna olabilecek bazı kişi veya kişiler tarafından uzaklaştırılabildiğini üzüntü ve kaygıyla izleyebilmekteyiz.Ancak bu yeni katılan üyelerimizin de,kendilerini kişisel bir olgunlaşma oryantasyonundan kendi hür iradeleriyle geçirerek,forumun gerçek olan amacının bilincine varacaklarını,doğru yönlerde de kendilerini geliştirip yönlendirebileceklerine olan sonsuz bir inancım mevcuttur.11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'in tüm İslam alemi için hayırlara vesile olabilmesini canı yürekten dileyerek saygılarımla.Herkese kolay gelsin diyorum.

Hakaret ederek!!! forumdan 3 günlük ceza alarak dönmüş bendenizinde bu konuda bir iki kelam edeyim. Önce forumda olmadığımız zaman arkamızdan söylenen şeylerde kısaca cevap vereyim. Belki bunların çoğu selçukkeem arkadaşımıza söylenmiş olsada aldığım garip ötesi ceza benide bazı şeyleri söyleme durumunda bıraktı, demokrasilerdeki cevap hakkımı kullanacağım. Öncelikle kimseye hakaret yada küfür etmedim en azından bana yapılanlara karşılık aynı ölçüde karşılık verdim, eğer benim söylediğim sözlerden herkes ceza alsa şu forumda kullanıcı kalmazdı. İkinci üyelik alıp, Başbakana küfür eden ve selçukeem arkadaşımıza soysuz diyen zatı muhteremde 3 günlük ceza aldı, bende aynısını aldım. Bana iş bilmez diyen, arada laf çakanlar , milletin okuluna laf atanlara yaptırım olmadı. Hayatımda kimseye eksi puan yorum vermedim, özelde sataşmadım. Bir konuda öğretmenlerin 6 ay tatil yaptığı ile ilgili konu açtım,bundan dolayı ölmüş anneme küfür eden emekli öğretmen vardı ,sadece mesajlar silindi. Öncelikle yeni üyede değilim. 25 yaşında bir mühendisim, 15-16 yaşında liseli bir ergen değilim. 27 yaşında iş hayatını bile patronlar akıl verirken 25 yaşındaki kişlerde bişeyler bilir.!!!! Öncelikle büyüklere saygıyı gösteririz ama büyükte büyüklüğünü bilecek, sırf yaşı büyük diye yaptıkları hoş görülmez. Ben tribüne oynamadım, genel geçer şeyleri söyleyip çalışkanlık, başarı gibi popüler şeyleri yazıp, beğeniler almadım. Beğeni aldıklarım genelikle gerçek ve hayatın acımasız yönlerine yapılan eleştirilerdi. Somut konuşmadığımız söylenmiş nesi somut değil anlamadım, aksine en somut örnekleri veren bizleriz be arkadaş. Aksine bunu diyen adamlar hep havadan sudan konuşuyor. Verdiğim her şeyin rakamsal sonuçlarını koyarım. İkincisi yüzüne söylemekten çekinebileceğimiz şeyler ne, sanal ortamın rahatlığı ne demek? ne dedik de yüzünüze söyleyemeyeceğimiz şeyler ne?? İnsaf. Polemiğe falan girmiyoruz, bize sataşan kişilere bakın. Gecenin bir yarısında pompalar sebebebiyle birbirine giren büyüklerimiz olgunlarımız mı bizi şikayet ediyor.??? Forumda herkes ben bilirim sen hiç bişey bilmiyorsun havasında, ters cevaplar gırla var. İnsanlar bilmedikleri konuları sormaktan çekinir oldu. Bu durum varken biz insanlara kabul ettirme baskısı yapıyor muşuz , pes. Herkes aynı kapasitede değil dedim için 3 gün ceza alıyorum, kimseye küfür etmeden.Biz forumda ne kadar zaman harcıyormuşuz diye dert yananlar bizden daha çok forumda zaman harcıyor. Al 3 gün yoktuk forumda verilen cevaplar konular ortada. Özlük hakların bile mesleki konu olduğundan haberi olmayanlar tarafından yargılanıyoruz, gerçekten komik. Eğer insanlara laf sokma ve kışkırtma olayı varsa bunu kişsel olarak çok iyi yaparım, bundan şüpheniz yoktur. Kimseye ön yargım ve karşıtlığım yok, bilmeyerek kırdığımız varsa sonuna kadarda özür dilerim bundan utanmam, yanlış bildiğimde de ısrarda etmem ama bana gelen bir eleştiri varsa sonuna kadarda cevap veririm.Eğer bu olgunluk değilse, olgun olanlarıda görüyoruz. Üslübumuzda bir sıkıntı yoktur, bilmişlik taslamayana hep saygımız oldu. Umarım bu cevap silinmez ben yine ceza almam. Artık a desek ceza alır seviyesine geldik.

Son düzenleme:
başka bışey yazmıyorum tahmın ettığım çıktı 3 gun önce bu konu içinde yazmıştım aşağıya kopyalıyorum bışey daha oğrendım muhendis olmakla adam olunmuyormuş altını çızerek soyluyorum bu laf sayın yelek87 sıze özel değıl başarılar dılerım arkadaşım

icon1.png

olması ıstenmıyen bır yorum vede 3 gun ceza arkadaşimiz kusura bakmasın ama dupe duz saygısızlık yıne bana sataşacak

Hakaret ederek!!! forumdan 3 günlük ceza alarak dönmüş bendenizinde bu konuda bir iki kelam edeyim. Önce forumda olmadığımız zaman arkamızdan söylenen şeylerde kısaca cevap vereyim. Belki bunların çoğu selçukkeem arkadaşımıza söylenmiş olsada aldığım garip ötesi ceza benide bazı şeyleri söyleme durumunda bıraktı, demokrasilerdeki cevap hakkımı kullanacağım. Öncelikle kimseye hakaret yada küfür etmedim en azından bana yapılanlara karşılık aynı ölçüde karşılık verdim, eğer benim söylediğim sözlerden herkes ceza alsa şu forumda kullanıcı kalmazdı. İkinci üyelik alıp, Başbakana küfür eden ve selçukeem arkadaşımıza soysuz diyen zatı muhteremde 3 günlük ceza aldı, bende aynısını aldım. Bana iş bilmez diyen, arada laf çakanlar , milletin okuluna laf atanlara yaptırım olmadı. Hayatımda kimseye eksi puan yorum vermedim, özelde sataşmadım. Bir konuda öğretmenlerin 6 ay tatil yaptığı ile ilgili konu açtım,bundan dolayı ölmüş anneme küfür eden emekli öğretmen vardı ,sadece mesajlar silindi. Öncelikle yeni üyede değilim. 25 yaşında bir mühendisim, 15-16 yaşında liseli bir ergen değilim. 27 yaşında iş hayatını bile patronlar akıl verirken 25 yaşındaki kişlerde bişeyler bilir.!!!! Öncelikle büyüklere saygıyı gösteririz ama büyükte büyüklüğünü bilecek, sırf yaşı büyük diye yaptıkları hoş görülmez. Ben tribüne oynamadım, genel geçer şeyleri söyleyip çalışkanlık, başarı gibi popüler şeyleri yazıp, beğeniler almadım. Beğeni aldıklarım genelikle gerçek ve hayatın acımasız yönlerine yapılan eleştirilerdi. Somut konuşmadığımız söylenmiş nesi somut değil anlamadım, aksine en somut örnekleri veren bizleriz be arkadaş. Aksine bunu diyen adamlar hep havadan sudan konuşuyor. Verdiğim her şeyin rakamsal sonuçlarını koyarım. İkincisi yüzüne söylemekten çekinebileceğimiz şeyler ne, sanal ortamın rahatlığı ne demek? ne dedik de yüzünüze söyleyemeyeceğimiz şeyler ne?? İnsaf. Polemiğe falan girmiyoruz, bize sataşan kişilere bakın. Gecenin bir yarısında pompalar sebebebiyle birbirine giren büyüklerimiz olgunlarımız mı bizi şikayet ediyor.??? Forumda herkes ben bilirim sen hiç bişey bilmiyorsun havasında, ters cevaplar gırla var. İnsanlar bilmedikleri konuları sormaktan çekinir oldu. Bu durum varken biz insanlara kabul ettirme baskısı yapıyor muşuz , pes. Herkes aynı kapasitede değil dedim için 3 gün ceza alıyorum, kimseye küfür etmeden.Biz forumda ne kadar zaman harcıyormuşuz diye dert yananlar bizden daha çok forumda zaman harcıyor. Al 3 gün yoktuk forumda verilen cevaplar konular ortada. Özlük hakların bile mesleki konu olduğundan haberi olmayanlar tarafından yargılanıyoruz, gerçekten komik. Eğer insanlara laf sokma ve kışkırtma olayı varsa bunu kişsel olarak çok iyi yaparım, bundan şüpheniz yoktur. Kimseye ön yargım ve karşıtlığım yok, bilmeyerek kırdığımız varsa sonuna kadarda özür dilerim bundan utanmam, yanlış bildiğimde de ısrarda etmem ama bana gelen bir eleştiri varsa sonuna kadarda cevap veririm.Eğer bu olgunluk değilse, olgun olanlarıda görüyoruz. Üslübumuzda bir sıkıntı yoktur, bilmişlik taslamayana hep saygımız oldu. Umarım bu cevap silinmez ben yine ceza almam. Artık a desek ceza alır seviyesine geldik.

Son düzenleme:
Forum sitemizde üye arkadaşlardan bazıları fikirlerini paylaşırken normalde yüzyüze söylenemeyecek şeyleri (sanal alemin getirdiği rahatlıkla ! ) söylemekten çekinmeyip kırıcı olabiliyorlar.Eğer beğenmediğiniz fikirler varsa bunları gerçekci ve geçerli bilgi ve belgelerinizi ortaya koyar herkesi doğru bilgilendirmiş olursunuz.Bana göre klavye başında ve sanal ortamda bazı arkadaşlar aşırı cesaret ve rahatlıkla saygı sınırlarını zorluyorlar.Gayemiz üzüm yemek olmalı bağcıyı dövmek değil,milli kültürümüzde büyüklerimize ve küçüklerimize nasıl davranacağımız ,hakkımızı nasıl arayacağımız vb . konular çocukluğumuzdan itibaren hepimize zamanla öğretilen şeylerdir.Malesef başta genç nesil ve bizim orta nesilde bu yönde biraz eksik ve hatalarımız var.Karşılıklı sevgi saygı çerçevesinde sitemizi yaşatmaya devam edelim.Bilgilerimizi paylaşalım,bilmediklerimizi öğrenelim,itirazlarımızı ,teşekkürlerimizi herşeyi ama herşeyi saygı ve sevgi ile yapıcı bir şekilde dile getirelim.Hepinize hayırlı RAMAZANLAR dilerim.....
Bunu mu demeye çalışıyorsunuz yani:
Duvar Fotoğrafları | Facebook

forum amacından uzaklaştı dıye duşunuyorsam demekkı var birşeyler burasını siyası arenaya çevirdıler helal olsun aslında şahisları alıntı yapıp yorum yazmazsak kımse ustune alınmıyacak ama yanlış yorum yazısı vede forumun amaci bu olmamalı hoşça kalın

..............İkincisi başbakanımız gibi birine laf uzatan kişinin akli dengesinin yerinde olmadığını düşünüyorum veya türkiyedeki bu ilerlemelerin kimin sayesinde olduğunu o üyeye soruyorum
BU MESAJ ADI GEÇEN ÜYEYE VE YÖNETİME KARŞI BİR KINAMA MESAJI OLUP 3. ŞAHISLARLA HİÇBİR İLGİSİ BULUNMAMAKTADIR

Abarttıkça abarttınız hani...
Bu nasıl bir mantık, bu nasıl bir bakış açısıdır ki, bir siyasetçiyi eleştireni "DELİ" olarak görebiliyorsunuz...
Aslında bu yazıya verilecek çok daha iyi cevaplarım var... Ama burası yeri değil...

Yeterli donanıma sahip olmadığım için değil, provakasyonunuzu gördüğüm için yazmıyorum...
Lütfen, saçma sapan, gereksiz mesajlar okumak zorunda bırakmayın artık bizleri...
Daha geçen günlerde, mazlumu oynuyordunuz. Sizin adınıza başka birileri hakaretler etmişti insanlara hani ? Ne oldu ? Yine siz değil de O kişi mi yazıyor bunları yoksa ???

"HAKSIZLIKLARINIZA SON GAZ DEVAM BEKLEYİN ÇOK YAKINDA" Sırf bu bile yeterince provakatif... Sizce de öyle değil mi ?

"Sözüm sana değil, sana ne oluyor" diyeceksiniz... Aile içindeki huzursuzluktan, tüm aile bireyleri etkilenir... Unutmayın !!!

Sn. Üyeler;

Birbirinizle atışmanız galiba hiç bitmeyecek...

Forum kuralları gayet açık ve seçiktir. Forumda siyaset yapılmaz, imzalarda siyasi ve reklam içerikli bir yazı olamaz, polomik yaratacak laf sokmaları yasaktır, ha laf sokulur ama polomik çıkmaz bizde farketmezsek ona diyecek birşeyim yok,

Şimdi gelelim sonuca; Birincisi kurallara uymayacak üye bizi uğraştırmasın, diğer üyelerinde başını yemesin forumu bırakıp gitsin.Yok ben duracam ve hala forumu başka konularla meşgul edecem diyorsa büyük bir zevkle süresiz şekilde banlıyacam.

İkincisi; Kurumlar hiç bir zaman kişiselleştirilemez yani; yok ben olmasan şu soruya cevap verilmez yok bu konu böyle olur şöyle olur diye birşey olamaz.Biz bu forumu x kişi forumda diye kurmadık.

Bu konuyu devam ettiren bir üye daha olursa ister 3 senelik üye ister 5 senelik üye olsun süresiz banlanacaktır.

Yazdığım mesajla ilgili bir sorun olupta cevap vermek isteyen arkadaşlar bana özelden mesaj yazsın.Bu konuyla ilgili forumu daha fazla meşgul etmeyin lütfen.

Bu arada, en son yazılmış mesajlar incelemede, yönetim olarak o mesajlar içinde karar alınacaktır.

Saygılarımla...

Son düzenleme:
kontrol kalemi yöneticilerine bu siteyi ayakta tutma adına gösterdikleri fedakarlıkları sebebiyle teşekkür ediyorum.yüce bir millet olmanın altında en önce insanların birbirlerine saygı ve sevgileri yatıyor.bu çerçevede hareket edersek herşeyi başarıya taşıyabiliriz.ben yaptım oldu açısından degilde biz yaptık oldu gözlügünden bakarak benlik merkezinden uzaklaşarak birbirimize faydalı olmalıyız..bu mesleki yardımlaşma fikri ben inanıyorumki yardımlaşma adına yapılan en büyük projelerden biridir..o herkimse allah ona hayırlı ömür ihsan etsin.ona destek olmalıyız.her yerin bir tüzügü vardır şartlara uyum saglanabilirse huzur ve verim olur yoksa kargaşadan başka ne olabilir.
bir hadisi şerif hatırlıyorum ve bu konuya ışık tutacagına inanıyorum.peygamberimize asv..iki günü eşit olan zarardadır.biz bu meseleden şunu anlıyoruz,birbirimizi incitmeden kırmadan bu yeteneklerimizi özveriyle paylaşalım,paslaşalım,hepimiz meselelerde çözüm adına gayret edelim ve her gün bir adım ileriye atalım.ki önceki güne göre yeteneklerimize bir şey daha ilave edilsin.bu rotayı bozmamakda ayrıca bu siteye hizmettir diye düşünmekteyim hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunarım.

Sevgili arkadaşlar bu siteye üye olurken öğrenmek için ,almak için,kendimi geliştirmek için faydalanmak için üye oldum.Hasbel kader bu arada 24 yıllık meslek hayatımda öğrendiğim iki üç bilgi kırıntısınıda çorbada tuzumuz olursa sevinirim kabilinden paylaşmış oldum.Bilmediğim çok sayıda konuyuda siz kıymetli arkadaşların katkıları ile öğrenme fırsatım oldu.Mesajlarımda görmediğim duymadığım siz değerli arkadaşlarım,kardeşlerim ve büyüklerime karşı bilmeden saygıda kusur edip kırıcı oldum ise lütfen haklarını helal etsinler.Herkese hayırlı RAMAZANLAR.....

ben forum amacından uzaklaştı dedığımdekı gerıye doğru bakıyorum 1600 kusurude var yorum yazmışım son uç ay içinde okadar abuk sabuk cevap hakaret aldımkı kaç yıldır buradayım unuttum ama son uç ay :)saygıda sevgıde kusur etmıyenlere sozum yok ama kendı kendımın muhasebesını uç aydır yapıyorum hatta :)kendıme soruyorum uç ay öncesı neredeydın acaba kırdığım darılttığım kişiler vardıda ses mı çıkarmıyorlardı bunuda duşunmuyor değılım onumdekı 1600 yoruma bakıyorum hiçbir anlam çıkaramadım doğrusu

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri