Forland 5+1 ses sistemi düşük ses

20231128_140642.jpg

Bu kartı söküp kondansatörlerini değiştirtmeyi düşünüyorum.
20231128_142518.jpg

Kondansatörlerin altında kahverengi boya gibi bişey var, orjinal bir boyamı yoksa kondansatör filanmı akmış acaba.

Son düzenleme:
Kartı söktüm

Ekli dosyalar

• 20231128_162228.jpg
    20231128_162228.jpg
    229.3 KB · Görüntüleme: 5
Ekli dosyayı görüntüle 103320
Bu kartı söküp kondansatörlerini değiştirtmeyi düşünüyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 103321
Kondansatörlerin altında kahverengi boya gibi bişey var, orjinal bir boyamı yoksa kondansatör filanmı akmış acaba.
Boya dediğiniz yapıştırıcı. Parçaları sabitleyip tıtresim yapmalarını engelleme amaçlı konuluyor.
Sorunun kartta olduğunu düşünmüyorum. Kaynak olarak kullandığınız cihazı kontrol ediniz. @Mr_YAMYAM ' da belirtmiş bunu. Farklı cihaz ile deneyiniz. Sonuçlarını yazınız.

Arkadaşlar forland 5+1 ses sistemim var, önceleri ses ayarını max (30) yaptığımda çok güçlü ses alıyordum. Şimdi yine 30 a getiriyorum. Eski 8-10 şiddetine tekabul eden seviyede ses veriyor. İçini açtım. Kondsnsatörlerde şişme vs göremedim. Herşey yerli yerinde, aldığım ses kalitesi güzel, tüm hoparlör çıkışları faal, ses düğmesinden yada u kumandadan açılırken, 7 lerden 25 lere kadar çok belirsiz artıyor 25 lerden sonra açtıkça ses yükseliyor, ancak 30 olduğunda eski 8-10 ayarında bir ses veriyor. Manuel ses açma yuvarlak düğme sonsuz dönen bir düğme ekranda ses şiddeti elektronik olarak gösteriyor. Manuel bir trimpod yok.
Volume potta sorun yok. Analog çalışma kısmında da sorun yok.
Uzaktan ancak tahmin ettiğimiz kadar veya bizlere iletilen bilgiler kadar yardımcı olabiliyoruz.
Belki arıza çok basit ancak cihazı görmeden kontrol etmeden bu kadar yardım oluyor....
Bağlantılarda sorun yoksa;
Sorun dijital komutlarda gibi.
Bu kısmı da araştırın
Kumanda üzerinde kullanılan tuşlardan cihazı başka bir moda sokmuş olabilirsiniz.
Sinema modu, disko modu, Frontu kıs, bas 'ı aç vs.vs..
arıza tipini; kumanda üzerinde yanlış basılan tuşu araştırarak çözmeye çalışın.

forland kumanda.jpeg

s%2f3049299%2f2237f456-6bfc-4f04-a3f6-511ca99335f3.jpg
tal-ekranli-fm-radyolu-bluetooth-usb-ses-sistemi-z.jpg

Son düzenleme:
Bağlantı şekline de dikkat edin:
frontları basa, basları frontlara bağlamış olabilir misiniz?
Front bağırıyor, basın sesi çıkmıyor.
veya surroundlar basa bağlanmış olabilir mi?
veya tam tersi

Bu konuda iyi bir usta bulmalısın o gereken kontrolü yapar ve tamir edebilir...Bana eski bir teyp radyoda usta sormuştu,10 liralık mi parça takayım veya 20 liralık mi takayım diye sordu.Ben ucuz 10 liralık tak dedim...Bela oldu ses az çöp oldu...Para çok kaliteli marka (SONY Pioneer logitech Telefunken vb.) memnun eder!!! Başarılar!

Son düzenleme:
Yok herşeyi yerli yerinde bağlamıştım.

Bu arada ses kartını soktüm fişlerini çıkardım, elimde rahatca bakayım diye, geri taktım şimdi ekran açılmıyor, derinden ince bir hoparlör uğultusu geliyor, fişleri tekrar tekrar kontrol ettim aynı. Artık bir tamirciye götüreceğim. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Flex kabloyu doğru şekilde taktınız mı?
Mavi bant üst kısımda görünecek.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,484
Kullanıcılar
450,459
Son üye
mustafasevimli51

Yeni konular

Geri