Ezan okunurken radyoyu kapatma

Elektronikle az uğraşan birisi olarak diğer yorumları da göz önüne alarak ortalama en iyi çözüm yolu sizin için zaman rölesi,bunun uygulamalı olarak yapılmış bulunanı da, elektronik merdiven otomatiğidir.Lamba çıkışı yerine 220 v.ac.yi direk elinizdeki kontaktörün normalde açık(Hoparlör devresini çalıştıran) ama elektrik geldiğinde kapalı(Röle çekip,hoparlör devresini ayıracak,kesecek) şekliyle yapabilirsiniz.Aslında size verdiğim triyaklı veya merdiven otomatiği devresinin,çalışacak röle,kontaktör kontaklarının (A)"normalde açık" veya (B)"normalde kapalı" gibi çok önemli olan bir özelliğini unutarak,olaya çok dar bir çerçeveden bakabilmem neticesinde(Yakın kulağı göstermek yerine,uzak olan kulağı göstererek),ayrıca elektronik tecrübe de isteyen ve merdiven otomatiği ile de tamamen ters ilkeli bir sistemi önermiş bulundum.Yatağa yattığımda bu konu aslında aklıma geldi, ancak vakit çok geç olmuştu,bu yüzden uyumuşum,sabah olunca başka tür işler yüzünden "merdiven otomatiği tam size göre biçilmiş kaftandır" şeklinde ilave yorum yapmayı,ekleme yapmayı da atlamışım,kusura bakmayın.Rölelerin,kontaktörlerin söylediğim bu özellikleri,alternatif ortam ihtiyacına göre alternatif çözümler sunuyor.Neticede basit bir düzenek yapmış olacaksınız aslında,zaman rölesini de ayrıca siz yapmadığınız için tabiki.Uygulamanızda şimdiden başarılar dilerim.Kolay gelsin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaş tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum herkeze sonunda yaptım sizlerle paylaşmak istedim çok eski bir merdiven otomatı ve arızalı bir sıvı seviye rölesini birleştirip tek bir buton ile 3dk gibi bir süre ile müziği kesip açtırıyorum.

merhaba sayın newstar konuya nasıl çozum bulunur dıye yorum yazmadım konuya yaklaşiminizi takıp ettım sonuçta tebrık edıyorum çozum her halukarda bulunur kı sonuçta buldunuz manevı yonden saygı duymamız gereken konu %98 musluman bır toplumuz çalıştığımız yerde ınancımıza saygıyı çalışanlara hatırlatmak enazından bence çok önemlı kı bunu yaptınız tekrar tebrik ederım çalışmalarınızda başarılar dilerım

Arkadaş tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum herkeze sonunda yaptım sizlerle paylaşmak istedim çok eski bir merdiven otomatı ve arızalı bir sıvı seviye rölesini birleştirip tek bir buton ile 3dk gibi bir süre ile müziği kesip açtırıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri