Evin sadece bir odasına jeneratör bağlama .

mahmut0382

Üye
Herkese selamlar .

Üstadlarım ben evimizin sadece salonuna 1 adet 12 lik inverter klima 1 adet 101 cm plazma tv ve odanın ampullerini yakacak ( 3 adet x 18w ) jeneratör bağlamayı düşünüyorum .

Bu jeneratörün bağlantısı nasıl olur sadece kutup değiştirici şalter ile halledilebilir mi ve halledilirse nasıl bir şalter kullanmalıyım .

Bide yukarıdaki cihazları nasıl bir jeneratör çalıştırır tavsiyeniz nedir .

Benim düşündüğüm jeneratör ise aşağıda gerçi dediğim cihazları çalıştırmak için yeterli mi bilmiyorum ondan tavsiyelerinizi bekliyorum .

Attlas Mp 3500 Jeneratör 4 Zamanlı - Yapı Market / Hırdavat - Hepsiburada.com

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Jeneratörü bağlamayı düşündüğünüz salonun enerjisini ayırmanız gerekir.Daha sonra Şebeke jeneratör pako şalter veya otomatik olarak çalıştırarabilirsiniz.

bence bu kadar uğraşmayınız. Eğer Klima sizin için olmazsa olmaz diye değilse (yani klimayı bağlamak önemli değilse) sadece tv, reciver ve aydınlatma için UPS işinizi görecek şekilde yapabilirsiniz.

Güçlerin toplamında bi UPS'le normal şebekeye bağlayıp çıkışına bir grup priz'le Tv ve Reciveri bağlarsın ve aydınlatma için ihtiyaca göre abajur gibi bi kaç yere grup priz'den hat çekip bağlarsın. elektrik gittiğinde UPS direk devreye girecek ve sen şalterdi vs. uğraşmayacaksın.

Üstadlar öncelikle fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler .

Jeneratörü bağlamayı düşündüğünüz salonun enerjisini ayırmanız gerekir.Daha sonra şebeke jeneratör pako şalter veya otomatik olarak çalıştırarabilirsiniz.

Ersin bey biraz daha açarmısınız fazla teknik bilgiye sahip değilim pako şalter nedir .

İstediğimi daha ayrıntılı biçimde açıklayayım elektirikler gidince bir şalterden kutupları değiştirip jeneeretörü çalıştırarak o odadaki cihazları çalıştırmak bunu ayrı bir hat çekmeden sigorta kutusundan yapmak mümkün mü odanın elektiriği ayrı bir sigortaya bağlı zaten ne bilim o sigortanın çıkışına kutup seçici gibi birşey bağlayıp yapabilirmiyiz .

bence bu kadar uğraşmayınız. Eğer Klima sizin için olmazsa olmaz diye değilse (yani klimayı bağlamak önemli değilse) sadece tv, reciver ve aydınlatma için UPS işinizi görecek şekilde yapabilirsiniz.

Güçlerin toplamında bi UPS'le normal şebekeye bağlayıp çıkışına bir grup priz'le Tv ve Reciveri bağlarsın ve aydınlatma için ihtiyaca göre abajur gibi bi kaç yere grup priz'den hat çekip bağlarsın. elektrik gittiğinde UPS direk devreye girecek ve sen şalterdi vs. uğraşmayacaksın.

Aslında bende ilk başta ufak bir jeneretör alıp odaya gurup priz çekerek elektirik ihtiyacını karşılama düşüncesindeydim klima yerinede vantilatör çalıştırırım diye düşünüyordum ama eğer evin hattı üzerinden fazla masraf etmeden yapılabilecek birşeyse böyle yapmak daha mantıklı geldi .

Ups hiç düşünmedim acaba onun maliyeti ne olur bir bilginiz var mı hem sessiz olmasıda ayrı bir avantaj bide upsi grup priz kullanmadan dediğim şekilde bağlamak mümkün mü ?

Ups i direk sigorta kutusunun olduğu yere bağlayıp çıkışını sadece o odanın sigortasıan bağlarsanız sadece o odaya enerji gitmiş olur, biz dükkanda sigorta kutusuna bağlayarak sadece bilgisayarlara enerji veriyorduk.

Ups i direk sigorta kutusunun olduğu yere bağlayıp çıkışını sadece o odanın sigortasıan bağlarsanız sadece o odaya enerji gitmiş olur, biz dükkanda sigorta kutusuna bağlayarak sadece bilgisayarlara enerji veriyorduk.

Peki bu cihazları 4-5 saat çalıştıracak bir ups nekadar bir bilginiz var mı ?

Malesef fiyatları hakkında bi bilgim yok

biz 10kVA gücündeki tunçmatik marka güç kaynağını yaklaşık 2500 tl ye almıştık 4 yıl önce,
tabi bu güç ev kullanıcısı için çok fazla, sadece Tv ve lambalar için 1 kVA gücündeki bi online güç kaynağı işinizi görür diye tahmin ediyorum, ama kesin bilgiyi firmaları arayıp öğrenmelisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri