Evime Led Aydınlatma Yapabilirmiyim?

trkgo

Üye
Selamlar;
ben salonumun dört tarafına alçıpan dönmek istiyorum.salonumun uzunluğu 3metre genişliği 4 metre,toplam 12 metrakare.
Salonumu bu alçıpan kenarlarda şerit led kullanarak aydınlatmak istiyorum,
Sizlerden istediklerim;
-Nasıl yapacağım
-Ne malzemeler gerekir
-verimli ve uzun ömürlü olurmu-ücreti ne kadar tutar.

Şimdiden teşekkürler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
verim ve uzun ömür açısından gerçekten süper ayrıca elektrik faturasındada epey fark ediyor benim odamda led aydınlatma kullanıyorum ve gerçekten memnunum tabi aşırı bi aydınlatma yok ama birazcık masrafla oda mümkün. istanbulda Perpa dan malzemeleri temin edebilirsin.

Emrah'ın Dediği Gibi Fatura ve Fiyat konusunda uygun ama benim bildiğim kadarıyla yeterli bir aydınlatma sağlamadığı

Ben denedim yaptım... Hatta arızalı tasarruflu lambaları kullanarak 14-20 LEd li lambalar yaptım ama... Odada genelde bi sallama bulunur... Bu 14-20 kadar LED aydınlatmıyor... Çeşitli yerlere birkaç tane daha yerleştirmek gerekiyor... Gece lambasından biraz daha fazla Lümen sağlıyorsunuz ama tek bir armatür yetmez .Ancak WC-Banyo küçükse banyo koridor gibi alanlarda yeterli gelebilir... Ben 15000 ncm lik 5 mm parlak LED lerle yaptım (deneme amaçlı) Epeyce de yaktım yaparken. İstersen bir dene..

şerit halinde hazır satılan reklam cıların kullandıgı ledler metrede 20tane var her biri 4.000 lumen (en ucuz çin malı ) 12*20 =240 adet 240*4.000= 880.000 lumen metresi6.5 ile 8.25 arasında satılıyor oda max 8.25 *12= 99 tl tutar lüx olarak mukayese edilirse 90 watlık ak kor ampulün aydınlıgı kadar bir aydınlık yapar .tabii sadece ledle bitmiyor 220 volttu bugla ledlere verebilirsiniz oda vasatları 45.00tl iyisi 70.00tl ledler üzeindeki testlerim sürüyor forumda aydınlatmada enerji tasarrufu için power led uygunmu degilmi başlıklı yazıyı takip edin .

beyaz ışık led sadece küçük mekanlar için. Genelde vitrin duvar aydınlatmalarda kullanılıyor.

arkadaşım ben RGB led kullandım. benim salon 5x6,5m şerit led çok tatlı ve güzel ışık veriyor, benim odada alçı panın içine yerleştirdim ışık doğrudan tavana vurmasına rağmen aydınlatma hafif ve güzel, ayrıca kumandası var ve ledler 3 renk üzerinde çalışmakta istediğim modda( flaş, 7 renk geçişi, diko modu vb) çalıştırıyorum ben milastayım (bodrum yanı) malzemeleri iatanbuldan temin ettim biraz pahalı fakat çok mükemmel tavsiye ederim. ayrıca silikon kaplı olmasını tavsiye ederim...

arkadaşım ben RGB led kullandım. benim salon 5x6,5m şerit led çok tatlı ve güzel ışık veriyor, benim odada alçı panın içine yerleştirdim ışık doğrudan tavana vurmasına rağmen aydınlatma hafif ve güzel, ayrıca kumandası var ve ledler 3 renk üzerinde çalışmakta istediğim modda( flaş, 7 renk geçişi, diko modu vb) çalıştırıyorum ben milastayım (bodrum yanı) malzemeleri iatanbuldan temin ettim biraz pahalı fakat çok mükemmel tavsiye ederim. ayrıca silikon kaplı olmasını tavsiye ederim...

RGB gercekten evin içinde cok harika oluyor

10 mt. (2*5 mt.) 5050 3Chip şerit led, 8,50 A. 12V SMPS güç kaynağı...

-verimli ve uzun ömürlü olurmu-ücreti ne kadar tutar.

Olur ama kalitesiz LED şerit alma...

ledstok.com sitesinde 100w a kadar coldwhite,warm white tek led ler var.edison marka.
eğer kalite istersen CREE.
şerit ledlerle tatminkar ışık alamazsın.he alırsın evin tavanı komple şerit led olursa.sonra zaten bunun total gücü 100-200w a tekabul eder.
fizik kuralları herşeyde olduğu gibi ledlerdede geçerli arkadaşlar. (uzaylıların led üretimi varsa bilemem :) )

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri