eve elektrik çekmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elk_54

Üye
arkadaşlar sokakta 5 tane kablo var zannedersem eve 2*2,5 lık ttr ile 3 kablo gidiyor çatıya, çatıda direk var direğin üstündede yumurta gibi 2 tane beyaz birşey var direkten eve biz ne alıyoruz 3 kablo ile 3 faz mı evler monafaze değilmi eve ilk elektrik nasıl girer sayacı nasıl bağlarız abiler teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
o kablolardan biri faz diğeri nötür ama diğeri ne bilmiyorum oda toprak dityecem ama toprak yerden geliyor sanırsam fazı iki kablo baglamış olabilirler dikaktlice baktın mı belkide aynı yere baglıdır ikisi.

ya baktım abi 3 kablo var. Bağlı olan kafam karıştı bu monafaze gelio benim bildiğim 1 faz 1 nötr anlamadım gitti neyse diğer arkadaşlar iyi biçimde aydınlatır inş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlk defa sayaç bağlıyorsunuz herhalde, bu iş o kadar kolay değil ki buradan tavsiyelerle yapabilesiniz. Yazdığınız yazıyı anlamak, bu olayı çözmek demektir bu forumda emin olun. Biraz daha açıklayıcı olursanız cevabını bulabilirsiniz.

eve direkten 3 adet kablo geliyor eve giren kablo 1 faz 1 nötr sanırım neden 3 kablo o zaman birde eve sayaç nasıl bağlanır elektrik çekilirken mi sonra mı yani direkten ilk gelen kablo sayacamı giriyor.tşk.ler

eve direkten 3 adet kablo geliyor eve giren kablo 1 faz 1 nötr sanırım neden 3 kablo o zaman birde eve sayaç nasıl bağlanır elektrik çekilirken mi sonra mı yani direkten ilk gelen kablo sayacamı giriyor.tşk.ler

pardon siz ustamısınız yoksa bilgi sahibi olmak adınamı bunu yapıorsunuz .......anlayamadım...

bilgi sahibi olmak için yapıyorum ama hiçte bişey öğrenemedim teknikerlik okuyorum kendimi geliştirmek istiyorum merak amacıyla sordum.

lente telidir o 3. iletken.

kardesim direklerdeki 5 kablo 3 ü faz biri nötr digeride sokak aydınlatmalar icindir.gelelim sen evdeki 3x2.5 kablona senin dagıtım panona 2 kalo gelir yani gelen kablonda 3 uç baglı degildir direkten bir uc baglı degildir sen biryerde yanlısın var

teşekkür ediyorum abiler direkten 1 faz 1 nötrümü alıp fazı sigortalarıma giriyorum anlamadığım tek konu sayaç bağlantısı kaldı onuda öğrenirsem sevinirim ii gcler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri