ethernet haberleşme

PLC LINK haberleşme Delta PLC’nin özel registerleri kullanılarak gerçekleştirilir.
Haberleşmenin çok önemli olduğu uygulamalarda hızlı iletişim gereksinimini karşılar. SA
ve SX serisi CPU’lar kullanılarak 16 adet harici cihazla PLC LINK haberleşmesi yapılabilir.
Standart olarak her slave cihaza 16 adet word yazılıp her slave cihazdan 16 adet word
okunabilir. Configürasyon menüsünden bunu 100 wpord olarak değiştirme imkanınız var ama hepsi bu fazlası yoktur. Bu miktarlar Delta Dökümanlarındada bu şekilde geçer.

Ethernet hızı konusunda haklısınız ama bu yukarıda belirttiğim okuma ve yazma sınırını değiştirmez o nedenle bu öneriyi yaptım böylece kısıtlı olan miktarı fazladan işgal edip kullanmamış olur ve projesinde daha çok veri okuma ve taşıma şansı olur.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sınırları zorlamaya niyetim yok:D

Ben sadece o sınırlar limitinde koşarak ilerlemenin ethernet haberleşme olacağını hatırlattım.

cevaplarınız için sağolun ama hiçbir şey anlamadım. panelin arkasında kendi Ethernet girişi var. ama plc ye Ethernet kblosunu nasıl takıcam. onun bağlantısı nasıl. teşekkürler.

PLC için uygun ethernet haberleşme modülü alıp ona takacaksınız.
DVPEN01-SL gibi mesela.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri