Entes RG312C rölede cosfi:1 ama reaktif yazıyor.

hunsev

Üye
Benim sorunum rg-12-c serisi cos 1 oldugu halde röle hala reaktif yazıyor.akım trafolarını ve faz sırasınıkontrol ettim.devreye almadıgı iki kademe kalıyor .röle göstergesi normal ledi yanıyor ama hala reaktif yazmaya devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Benim sorunum rg-12-c serisi cos 1 oldugu halde röle hala reaktif yazıyor.akım trafolarını ve faz sırasınıkontrol ettim.devreye almadıgı iki kademe kalıyor .röle göstergesi normal ledi yanıyor ama hala reaktif yazmaya devam ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

endüktüf yazıyor derken ne kadar bir süre ile gözlemliyorsunuz
kullanılan güç büyüklüğü nedir buna göre akım trafo oranınız ve çalışan makinalarınızın özelligi nedir ve sayacınız ne marka

Arkadaşım !
Kontrol ettiğini söyledin ama sırayla,
akım trafosu ile faz sıralarının aynı sırada olduğunu,
Ck oranının doğru hesaplandığını ve ayrıca çok nadir rastlansada akım trafosu ile kontrol rölesi arasındaki kablonun çok ince olaması veya uzun olması sistamin kararlı çalışmasını etkiliyor.
İnşallah yardımı olur...

kontrol sürem 1 hafta gece ve gündüz ayrı ayrı..işletme beton santrali ortalama 90-120 amper arsı çalışıyor.kondansatör sıralaması işe
1 : 2,5 kwar 380 v
2 : 1 kwar 220 v
3 : 1 kwar 220 v
4 : 1 kwar 220 v
5 : 5 kwar 380 v
6 : 7,5 kwar 380 v
7 : 10 kwar 380 v
8 : 10 kwar 380 v
9 : 10 kwar 380 v
10 : 10 kwar 380 v
11: 10 kwar 380 v
12 : 10 kwar 380 v

AKIM TRAFOSUNU 150/5 SEÇTİM .RÖLE İLE AKIM TROFOSU ARASI YAKLAŞIK 1,5 M, KABLOSU 1,5 TTR . CK İSE YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM BU RÖLEDE GİRİLMİYOR SADECE AKIM TRAFO ORANINI İSTİYOR. BENDE O DEGERE SADECE 150 YAZDIM

akım trafon 150/5 ise =30 girceksin degeri ayrıca akım trafosuna bak class cl0.5 olması lazım

entes rg3 12c de ck ayarı yok akım trafo çevirme oranı 30 gir birde birinci kademeye en büyük kondansatörü bağla

arkadaşım akım trafosu çeviri oranını girmen lazım. 150/5 ise 30 gireceksin son iki kademeyi devreye almadını söyluyorsun bunuda role programı içindeki steep parametresinin 12 kademeyi gösterdiginden emin ol kullandıgın role muhtesem cok sorun cıkarmayan bir roledir.hala devreye girmezse set up cap parametresinde son iki kademenin okundundan emin ol.eğer ikiside of ise tekrar set up yaptır hala okumuyorsa kontaktör yada kondansator problemı olup olmadığıa bak

ck ayarlarının bozukluğu durumlarında siz 1 e dahi ayarlasanız mesala 0,80 de normal ledi yanar role devreye kademe almaz sizin olayınız farklı sayç üzerinde takip edbileceğiniz ok işretleri varmı ummadığınız saatlerde değişik ve dengesiz yük çekmedinizden eminmisiniz

bi işletmede kapasitifden ayda 50 60 tl ceza yiyorum. cos fiyi kaç yapmalıyım

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri