Entes RG3-12C Rölenın 1 Kademesine Neden En Büyük Kondansatörü Bağlamak Lazım?

madviper arkadaşım.Ben,PATRON RÖLEDİR,dedim.Rölenin kataloğunda ne yazıyorsa odur.
Yazımı,lütfen dikkatlice bir daha okuyunuz.Baştan al/baştan bıraklarda,dizilim kuralına gö-
re yapılması halinde geçerlidir.genç arkadaşımın görüşleri de,konuyu gayet güzel açıklıyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar, şimdi daha iyi anladım.

Entes roleden herhalde 100 ila 150 arasında taktım en ufak bir sorun yaşamadım kullanım klavuzunda dediginiz gibi 3 fazlı kondansatör takılması gerektigini söylüyor fakat entes mühendisleri en büyügü takın diyor 4 sayfa olmuş çarşaf gibi uzarda uzar bu konu arkadaşım yeniden kablo çekmek zoruna gittiyse 1. kademeyle en büyük kondansatör kaçıncı kademeyse rolenin arkasındaki yeşil yerden degiştiriver al gofretini eline bi güzel ye afiyet olsun şimdiden

1- röle 460 tl liste fiyatı, bunun üstüne daha bayi iskontosu var:)
2-elinizdeki rölenin kondansatörleri off yapma derdinden kurtulacaksınız.
3-sistemde kapasitif etki varsa bir fazda monofazeleri off yapma derdinden kurtulacaksınız.
4-zaman aralığı girebileceksiniz röle ne zaman alıp çıkaracağına kendi karar vericek (ceza sınırlarına ve içinde biriktirdiği enerjilere göre.)
5-Hangi faza bakıyorsanız o fazın elektriksel büyüklüklerini gördüğünüzü bileceksiniz.
5-cos fi değil tan fi ye müdahele ederek daha hassas ayar yapıcaksınız.
.....vs vs

ya da sürekli gofret ısmarlamak zorunda kalıcaksınız :p
kaelsemih sen burada kendi reklamınızı yaparak rant elde etmeye çalışıyorsunuz sadece....

entes roleyi burdan tebrik etmek istiyorum
başka rolelerde her fazın gerilimi ile akımlarını ayni yere girmek zorunlulu var ve bu inanın bir çok kullanıcı için zor bir ölçüm, sonuç itibari ile bir ölçüm gerektiriyor
fakat entes bu bağlantıyı istemiyor istediği sadece 1. kond gücü trifaze ve büyük olsun diyor bu bence ötekisinden daha makul ve daha kolay
teknik olarak bu istenen özellik gayet doğal

işin dahada tekniğine girersek güç ölçüm entegresi ile ölçüm yaparak kompanzasyon yapmaya çalışan rolelerde fazları otomatik düzeltme işlemini yapmak zordur
direkt güç ölçümü işlemci tarafından yapılan rolelerde bu işlem ötekisine nazaran kolaydır.

Sayın şef112
Bizim reklama ihtiyacımız yok.İnternet sitemizde bütün ürünlerimiz ile ilgili kullanım klavuzu mevcut.Benim amacım yanlış bilgilenmeyi önlemek.Konular ile yorumlarımı okursanız görürsünüz.Çoğu kullanıcı kullandığı röleye tam hakim olamadığı için sorun yaşıyor.Ve burda sorunlarını paylaşıp çözüm buluyorlar.Ve bu çözümü en iyi o röleyi yapan firmalardaki teknik insanlardan alabileceklerine inandığım için burdayım.İyi çalışmalar

kaelsemih sen burada kendi reklamınızı yaparak rant elde etmeye çalışıyorsunuz sadece....

bende kaelin reklama ihtiyacı oldugunu düşünmüyorum kael kalitesini ispatlamış ve herkez tarafında iyi bilinen bir firma

sayın MOSCOW CİTY PLOT 9 katılıyorum hatta mesajlarını inceledim
alakasız yerlerde alakasız cevaplar var :)
bazı örnekler

bunları neden yazıyorum entes ile ilgili bir arkadaş bir cevap yazmış konu o değilmiş gibi başka konulara dallanmışlar bu forum kuralları tarafından hoş değil bende bu hoşnutsuzlunuzu devam ettirmek istedim.

Konuya uygun bir cevapmı yoksa reklammı
1- röle 460 tl liste fiyatı, bunun üstüne daha bayi iskontosu var
3-sistemde kapasitif etki varsa bir fazda monofazeleri off yapma derdinden kurtulacaksınız.
4-zaman aralığı girebileceksiniz röle ne zaman alıp çıkaracağına kendi karar vericek (ceza sınırlarına ve içinde biriktirdiği enerjilere göre.)
5-Hangi faza bakıyorsanız o fazın elektriksel büyüklüklerini gördüğünüzü bileceksiniz.
.....vs vs

ya da sürekli gofret ısmarlamak zorunda kalıcaksınız

konu entes kademe ayarı : Kademe Ayarı
Kael varkombi kullanın iptal ettiğiniz kademeyi kendisi otomatik görür ve off yapar.Varko serisinde öğrenme sürekli açıktır.

alakasız bir konuya cevap
Kael Rg serisi 100 mA
VARko serisi 50 mA sekonder tarafından minumum görebileceği akımdır.Bu değerlere göre uygun akım trafosu ve en küçük kademenizi seçebilirsiniz.

farklı bir konunu cevabı
2 tane varkombi-12 yi aynı 3 akım trafosundan seri bağlayın.Birine trifaze diğer röleye sadece monofaze kondansatör bağlayın.Sırayla kondansatörleri öğretip öğrenmeyi kapatın.İşlem bu kadar
Seri bağlama ile ilgili şema isterseniz yollarım.Kolay gelsin

arkadaşlar 3 fazlı kondansatör tek fazla çalıştırılabilirmi ? bilgisi olanlar paylaşsın lütfen

sayın MOSCOW CİTY PLOT 9 katılıyorum hatta mesajlarını inceledim
alakasız yerlerde alakasız cevaplar var :)
bazı örnekler

bunları neden yazıyorum entes ile ilgili bir arkadaş bir cevap yazmış konu o değilmiş gibi başka konulara dallanmışlar bu forum kuralları tarafından hoş değil bende bu hoşnutsuzlunuzu devam ettirmek istedim.

Konuya uygun bir cevapmı yoksa reklammı
1- röle 460 tl liste fiyatı, bunun üstüne daha bayi iskontosu var
.....vs vs

ya da sürekli gofret ısmarlamak zorunda kalıcaksınız

konu entes kademe ayarı : Kademe Ayarı
Kael varkombi kullanın iptal ettiğiniz kademeyi kendisi otomatik görür ve off yapar.Varko serisinde öğrenme sürekli açıktır.

alakasız bir konuya cevap
Kael Rg serisi 100 mA
VARko serisi 50 mA sekonder tarafından minumum görebileceği akımdır.Bu değerlere göre uygun akım trafosu ve en küçük kademenizi seçebilirsiniz.

farklı bir konunu cevabı
2 tane varkombi-12 yi aynı 3 akım trafosundan seri bağlayın.Birine trifaze diğer röleye sadece monofaze kondansatör bağlayın.Sırayla kondansatörleri öğretip öğrenmeyi kapatın.İşlem bu kadar
Seri bağlama ile ilgili şema isterseniz yollarım.Kolay gelsin

aynen katılıyorum. güzel teşhis etmişsiniz.soru rakip firma ile alakalı ama cevap hep kael :)
birde şöyle yazılmış daha acı :
Bizim reklama ihtiyacımız yok.İnternet sitemizde bütün ürünlerimiz ile ilgili kullanım klavuzu mevcut.Benim amacım yanlış bilgilenmeyi önlemek.Konular ile yorumlarımı okursanız görürsünüz.Çoğu kullanıcı kullandığı röleye tam hakim olamadığı için sorun yaşıyor.Ve burda sorunlarını paylaşıp çözüm buluyorlar.Ve bu çözümü en iyi o röleyi yapan firmalardaki teknik insanlardan alabileceklerine inandığım için burdayım.İyi çalışmalar

rakip firmanın sorununu da böylece çözmüş oluyorlar. :):)

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri