Entes RG3-12C ile Aşırı Kapasitif

slm arkadaşlar benim soracaklarıma yazarsanız sevnirim bizim burada değirmen var koop .cezaya girmişler şu an üzerinde entes rg7A var toplam güç motor değerlerinden baktım monofozelerle beraber 100 kw komple sistemi değiştireceğim entes RG3 12CS ALDIM
1 KONDANSATÖR DİZİLİMİ NASIL OLMALI
2 AKIM TRAFOSU DEĞERİ NEOLMALI
fazlarda dengesizlik görünüyor monofoze kond nasıl bağlamalıym AYARLARI ZOR MU OLUR TARİF LÜTFEN

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sayın skoper75

* Monofaze yüklerinizin toplamına göre monofaze kondansatör seçersiniz. Fazlara dağılımına göre ve gücüne göre tabii ki. Bunu siz belireyeceksiniz. Aydınlatmada fazlar arası dengesizik varsa, bunu da göz önünde bulundurursanız daha iyi olacaktır.

* Trifaze yüklerinizin toplamı ve devreye sık girip çıkmasına göre yorum yapmak daha doğru olacaktır.

* Akım trafonuzu çok büyük seçmeyiniz. Çok küçük akımları algılayamayabilir, dolayısıyla düşük güçteki kondansatörleri çekemez. Toplam çekilen nominal akımın biraz üstünde seçmekte fayda olacağını düşünüyorum.

Tecrübelerime göre kesinlikle bağlantı hatası var, akım trafolarının bağlandığı fazlar ile gerilim bilgisini aldığın fazlar üst üste binmesi lazım, sana tavsiyem gerilim uçlarını sırayla bir kağıda yazarak değiştir, elbet birinde birbirine yakın cos fi değeri okuyacaksın, misal  0,83  0,79  0,85,  ya da 0,85  0,83  0,81, böyle değerler okuduğunda bağlantı hatası düzelmiş demektir. zaten en fazla 6 seçeneğin var, yani en fazla 6 denemede doğru bağlantıyı bulursun

Arkadaşlar bir şeye hiç değinilmemiş, sanki faz dağılımları düzgünmüş gibi büyük bir dengesizlik de varmış gibi görünüyor -0,985, -0,822 ve 0,326 Pozisyonları 75/5, 75/5 ve 80/5 akım trafolarına ait olsada 80/5 akım trafosu 0,326' yı yaratmaz diye düşünüyorum, sanki fazın biri aşırı demerajda kapasitif etki burdan da oluşabilir

ArkadaŞim bence o gurup Üzerİnde ÇaliŞan bİr cİhazda kondansatÖr olabİlİr veya Şebeke mesafesİ uzun İse ve bİrden fazla kablo gİdİyorsa kablo kapstİf yÜk oluŞturur

arkadaşlar herkesse çok teşekürler çok önemli bilgiler alıyoreum buradan yorum yapan herkse teşekürler ben yüksek gerilimle ilgiliyim daha çok modüler ve metal clad hakında bilgi almak isteyen olursa yardıomıcı olabilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri